Aktualności

24-01-2022-14:18:10

John Mellencamp śpiewa o moralności i przemijającym czasie na swej 25. płycie

Udostępnij! Tweetnij!

John Mellencamp przedstawia swój 25. studyjny album, „Strictly A One-Eyed Jack”. W trzech utworach na płycie, w tym w najnowszym singlu „Did You Say Such A Thing”, gościnnie pojawia się Bruce Springsteen.

Materiały prasowe

Springsteena można było usłyszeć już we wcześniejszej piosence promującej longplay, „Wasted Days”. - Nagrałem z Johnem trzy numery i spędziłem z nim trochę czasu w Indianie - opowiadał Bruce. - Uwielbiam tego gościa. Jest świetnym songwriterem, a przez tę współpracę bardzo się do siebie zbliżyliśmy. Poza tym świetnie się z nim bawiłem.

„Strictly A One-Eyed Jack” to opowieść o moralności, przedstawiona z perspektywy niebezpiecznego, starszego mężczyzny, tytułowego jednookiego waleta. - Wszystko wyjaśnia ostatni wers pierwszej piosenki „I Always Lie to Strangers”: „Światem rządzą ludzie bardziej zepsuci niż ja”.

Innym tematem poruszanym na „Strictly A One-Eyed Jack” jest przemijający czas. - Zdałem sobie sprawę, że mam może jeszcze 10 pór letnich, 10 wakacji - wyjaśnia Mellencamp w rozmowie z „USA Today”. - Mam 70 lat, więc 10 pór letnich to problem matematyczny. Kiedy jesteś dzieckiem, lato wydaje się trwać wiecznie. Im jednak jesteś starszy, zdajesz sobie sprawę, że znaczna większość jest już za tobą. Wiem, że nie będę występował latem, ponieważ chcę jak najdłużej cieszyć się tą porą roku.

Obraz, który trafił na okładkę albumu „Strictly A One-Eyed Jack”, przedstawiający jednookiego Johna Mellencampa, namalował jego syn, Speck, absolwent Rhode Island School of Design.

W nagraniach „Strictly A One-Eyed Jack” poza Bruce’em Springsteenem, udział wzięli również stali współpracownicy Johna, Andy York, Dane Clark, Mike Wanchic i Troye Kinnett. Sesja odbywała się w Belmont Mall Studios w Indianie, a Mellencamp sam czuwał nad produkcją dzieła. Miksami zajął się laureat Grammy, David Leonard.

- Wieloletnim fanom Johna Mellencamp z pewnością wiele momentów z tej płyty bardzo się spodoba - podsumował krytyk Associated Press. - Czas spędzony z tym albumem na pewno nie będzie zmarnowany.

John Mellencamp sprzedał 30 milionów płyt i zdobył 14 nominacji do Grammy. Wśród najważniejszych utworów Amerykanina znajdują się hity z lat 80. „Pink Houses”, „Hurts So Good” i „Small Town”, a także „Paper in Fire”, „Get a Leg Up” czy „Wild Night”.

1. Always Lie To Strangers

2. Driving In The Rain

3. I Am A Man That Worries

4. Streets Of Galilee

5. Sweet Honey Brown

6. Did You Say Such A Thing (feat. Bruce Springsteen)

7. Gone So Soon

8. Wasted Days (feat. Bruce Springsteen)

9. Simply A One-Eyed Jack

10. Chasing Rainbows

11. Lie To Me

12. A Life Full Of Rain (feat. Bruce Sprinsteen)źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!