Aktualności

09-04-2021-10:06:32

Brodka i jej „Granda” na limitowanym, białym winylu!

Udostępnij! Tweetnij!

Nieco ponad dziesięć lat temu płyta „Granda” Moniki Brodki była radykalnym zwrotem w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, Artystka opublikowała bezkompromisowy materiał.

Materiały prasowe

Świętując dziesięć lat „Grandy” z przyjemnością zapowiadamy  premierę specjalnej edycji albumu, który zdobył 3 najważniejsze Fryderyki 2011 roku w kategoriach: PRODUKCJA MUZYCZNA, ALBUM "POP" i  WOKALISTKA ROKU. Limitowana edycja wydawnictwa właśnie ukazała się na białym winylu. Każdy z albumów jest numerowany i wydany na 180 gramowym krążku winylowym.

Album cały czas dostępny jest na płycie CD oraz w serwisach cyfrowych:

Granda

Dekadę temu album ten trudno było zaszufladkować i tak samo jest dzisiaj. Niebanalne słowa, w których pisaniu pomagali Monice Radek Łukasiewicz z formacji Pustki i Jacek Szymkiewicz z Pogodno ujmowały absurdalnym humorem, oddawały hołd poezji Białoszewskiego i mrugały do przeróżnych konwencji. Brodka bawiła się swoim głosem, pozwalając mu płynąć w nowych kierunkach.

Artystka od dekady zabiera nas w podróż dookoła swojego muzycznego świata, przez który prowadzi nas jak szalony Filias Fogg. Przy powstawaniu płyty uczestniczył ojciec Moniki, żywiecki folklorysta i multiinstrumentalista. Dzięki temu powstała piorunująca mieszanka góralskich guseł z klubową energią pełną elektroniki i prawdziwego rock&rolla. Oprawa graficzna albumu, której autorem jest znany warszawski rysownik Bartek Arobal idealenie uzupełniała materiał muzyczny, który z biegiem lat nie stracił nic ze swojej świeżości

Po premierze „Granda” dotarła do 2. miejsca listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce a 15 listopada 2011 roku album uzyskał status podwójnej platynowej płyty.

Muzycznym prezentem dla fanów od Moniki na dziesięciolecie albumu „Granda” była digitalowa premiera filmu „Ale Granda.” Materiał ten, który reżyserował Quentin Carenzo był dotychczas dostępny tylko na płycie DVD dołączonej do limitowanej edycji albumu. Film ten pokazuje proces tworzenia płyty od początku, aż po tak zwany final touch. Kamera zagląda do rodzinnego domu Moniki, do studia w Teatrze na Woli, śledziła przebieg „góralskich eksperymentów”, nagrań wokalnych i instrumentalnych. To chwilami zabawny, chwilami sentymentalny, czasem ironiczny, portret grupy ludzi, która spędziła kilka miesięcy w intymnej, przyjacielskiej relacji ze sobą i z muzyką

Prawie 40 minutowy dokument „Ale Granda” był rzeczą nietypową na naszym rynku fonograficznym. Ten pięknie zmontowany i opatrzony muzycznie utworami z płyty film to prawdziwa gratka dla fanów niezwykłego talentu Artystki.

Tracklista LP:

Strona A

1. Szysza

2. Granda

3. Krzyżówka dnia

4. Sauté

5. W pięciu smakach

Strona B

1. Hejnał

2. Bez tytułu

3. K.O.

4. Syberia

5. Kropki kreski

6. Excipit


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: brodka