Aktualności

20-04-2021-10:48:41

SPOTLIGHT: Polo G

Udostępnij! Tweetnij!

Polo G to jeden z najjaśniejszych punktów w gronie amerykańskich raperów młodego pokolenia. W 2018 roku jego utwory znali tylko najwięksi fani, w 2021 nie da się go ominąć. Poznaj Polo G!

foto: Daniel Prakopcyk

Podróż z Chicago do Kaliforni i rodzina

Taurus Tremani Bartlett a.k.a. Polo G to urodzony 6 stycznia 1999 roku raper. Wywodzi się z Chicago, ale aktualnie mieszka w Calabasas w Kaliforni. Ma trójkę rodzeństwa i syna o imieniu Tremani.

Drillowe początki i inspiracje

Początkowo Polo G był znany w Chicago z tworzenia drillu. Później zmienił styl na bardziej melodyjny. Jego teksty często zawierały przekaz dotykający trudnej tematyki, m.in. rasizmu, zdrowia psychicznego i relacji czarnego społeczeństwa z policją. Artysta często oddaje hołd swojemu rodzinnemu miastu. Jego największymi inspiracjami są Lil Wayne i Tupac Shakur. Raper uwielbia także słuchać Gucci Mane’a i raperów ze swojego miasta – Lil Durka, G Herbo i Chief Keefa.

Droga na szczyt

Pierwszym utworem, który opublikował na YT była „ODA”. Po założeniu konta na SoundCloudzie w 2018 roku wydał „Gang With Me”, które zdobyło kilka milionów odtworzeń. „Finer Things” z tego samego roku pozwolił mu przedstawić się większej grupie fanów. Do mainstreamu pomógł mu wbić się utwór „Pop Out” nagrany z Lil Tjayem, który trafił na 11 miejsce Billboard Hot 100. Debiutancki album „Die a Legend” pojawił się w 2019 roku, dotarł na 6 miejsce listy Billboard 200 i uzyskał platynową certyfikację. Wśród współpracowników Polo G znajdują się m.in.: Lil Tjay, Lil Baby, Stunna 4 Vegas, NLE Choppa, Gunna, Rod Wave, Fivio Foreign, King Von, Juice WRLD, Mustard, czy Mike Will Made-It.

Biznesowa żyłka

W 2021 roku Polo G założył we współpracy z Columbia Records wytwórnie ODA – Only Dreamers Achieve. Pierwszym artystą, który podpisał z nim umowę jest Scorey. Raper założył także swoja linię ubrań Polo.G Capalot.

22 lata i 1 miejsce na liście Billboard

Wydany niedawno przez rapera singiel „Rapstar” stał się natychmiast globalnym hitem. Trafił na listę 200 najczęściej odtwarzanych utworów w Spotify w 45 krajach, w tym globalnie znalazł się na 3 lokacie. To także jego pierwszy utwór, który trafił na najwyższą pozycje listy Billboard Hot 100. Jest także najmocniejszym artystą na świecie wg. Apple Music Chart. W trakcie zaledwie dwóch tygodni utwór został odtworzony ponad 120 milionów razy. Od debiutu albumu „THE GOAT” z maja 2020 roku, Polo G zgarnął w USA 7 złotych i platynowych płyt, a jego utwory zostały odtworzone ponad 3 miliardy razy. Polo G był jednym z Freshmanów magazyny XXL w roku 2020. Trafił także na listę Forbesa „30 Under 30”. Jeszcze w tym roku powinien pojawić się jego nowy album „Hall of Fame”.

Array
(
[0] => Array
(
)

[1] => Array
(
)

[2] => Array
(
)

[3] => Array
(
)

[4] => Array
(
)

)


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: polo g