Aktualności

30-04-2021-08:56:38

Ludovico Einaudi zapowiada album „Cinema”

Udostępnij! Tweetnij!

Ludovico Einaudi, którego muzykę można usłyszeć w nagrodzonych Oscarami filmach „Nomadland” i „Ojciec”, zapowiada nowy album.

Materiały prasowe

Na krążku znajdzie się kolekcja najważniejszych utworów skomponowanych do produkcji filmowych I telewizyjnych, wraz z dwoma niepublikowanymi wcześniej kompozycjami.

Album ukaże się nakładem Decca Records 4 czerwca 2021. Nowy singiel „My Journey” ze ścieżki dźwiękowej filmy „Ojciec” POSŁUCHAJ TUTAJ

Nowe wideo do utworu „Low Mist” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Nomadland” OBEJRZYJ TUTAJ

Zachwycająca muzyka Ludovico Einaudiego, powstała na przestrzeni jego kariery obejmującej trzy dekady, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twórczości muzycznych na świecie. Obecnie można ją usłyszeć na ścieżkach dźwiękowych nagrodzonych Oscarami, BAFTA i Złotym Globem filmów „Nomadland” i „Ojciec”. Teraz, dla uczczenia osiągnięć kompozytora, Decca Records z radością zapowiada Cinema – najnowszą, starannie dobraną kolekcję muzycznych dzieł Einaudiego z produkcji filmowych i telewizyjnych, która ukaże się 4 czerwca.

Mówiąc o swoim wkładzie w realizację filmów nagrodzonych tegorocznymi Oscarami, Einaudi wyznaje: – To wspaniałe, że „Nomadland” i „Ojciec” – dwa piękne, niezależne filmy, które opowiadają o ważnych i głębokich tematach – zostały docenione tymi wyjątkowymi nagrodami. Czuję się zaszczycony, że poprzez muzykę mogłem wnieść swój wkład do tych dwóch poruszających historii.

„Cinema” obejmuje 28 przepełnionych emocjami utworów z wielkiego i małego ekranu, w tym z produkcji „Nomadland”, „Ojciec”, „Źródło nadziei”, „To właśnie Anglia”, „Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem”, „Naznaczony”, „Doktor Foster” i wielu innych. Wśród nich znalazły się również dwa wcześniej niepublikowane nagrania: tytułowy utwór z filmu „Źródło nadziei” Russella Crowe’a oraz najnowszy singiel „My Journey”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej obsypanego nagrodami filmu „Ojciec”, z udziałem Anthony’ego Hopkinsa i Olivii Colman.

Russell Crowe gościł ostatnio w podcaście „Experience: The Ludovico Einaudi Story”, opowiadając słuchaczom: – Na planie filmowym często korzystałem z muzyki Ludovico, by utrzymać ludzi we właściwych emocjach… Dzięki niej czujesz się tak, jakbyś był w filmowej rzeczywistości.

Inni sławni filmowcy, którzy pojawili się w tym podcaście, to nagrodzona Oscarem reżyserka Chloe Zhao („Nomadland”), kolejny laureat Nagrody Akademii Florian Zeller („Ojciec”), Shane Meadows („To właśnie Anglia”) i Eric Toledano („Nietykalni”). Oto, co powiedzieli o muzyce Einaudiego:

Shane Meadows o muzyce z filmu „To właśnie Anglia”: – Einaudi usiadł przy fortepianie i sprawił, że to, co nie było filmem, stało się filmem.

Florian Zeller o muzyce z filmu „Ojciec”: – Powodem, dla którego naprawdę chciałem pracować z Einaudim, jest sposób, w jaki wykorzystuje skrzypce. Chciałem, żeby przez cały film przewijał się subtelny motyw muzyczny niczym złota nić. Miała to być więc bardzo delikatna kompozycja. W pewnym sensie, prawie nic... To prawdziwy mistrz tego terytorium, tego, czego prawie nie ma. Bo kiedy nie ma prawie nic, ale zarazem kryje się w tym tak wiele zmysłowości i tajemnicy, to jest to wielka rzecz.

Chloe Zhao o muzyce z filmu „Nomadland” – Zaczęłam słuchać „Seven Days Walking” i byłam niezwykle zdumiona tym, jak poprzez muzykę przemówiło do mnie to, jak Ludovico był obecny w przestrzeni podczas spaceru w Alpach. Miałam wrażenie, jakby on i postać Fern szli niejako równolegle; łączy ich tak samo głęboka miłość do natury, dlatego uznałam, że jego muzyka będzie się idealnie komponować z naszym filmem.

Z 15 albumami studyjnymi oraz kompozycjami, które pojawiły się w ponad 80 produkcjach filmowych i telewizyjnych, Einaudi jest obecnie jednym z najbardziej płodnych kompozytorów. Wielokrotnie plasował się na szczytach list przebojów muzyki klasycznej na całym świecie i jest jednym z najczęściej słuchanych artystów klasycznych w streamingu. Jeden na dziesięć utworów klasycznych słuchanych w streamingu w Wielkiej Brytanii jest autorstwa Einaudiego, co daje ponad milion odsłuchań dziennie, a łącznie – 2,4 miliarda odsłuchań jego kompozycji w streamingu. Muzyka Einaudiego wykracza poza granice pokoleń, a oprócz spektakularnych osiągnięć w zakresie muzyki słuchanej w streamingu, Einaudi cieszy się ponad milionem subskrybentów na YouTube i ponad 10 milionami wyświetleń w swoim kanale.

Rozmyślając o wykorzystywaniu jego muzyki w filmie i telewizji, Einaudi stwierdza: – Mówią, że moja muzyka jest typowo filmowa... A dla mnie zawsze interesujące jest to, jak łączy się ona z obrazami; to jak odkrywanie na nowo treści mojej muzyki z innej perspektywy.

„Cinema” ukaże się nakładem Decca Records 4 czerwca. Ścieżki dźwiękowe filmów „Nomadland” oraz „Ojciec” są również dostępne w Decca Records.

„Cinema” – lista utworów:

**wydane po raz pierwszy

Experience
Film - Samba, Mommy

TV - This Is England 90, Sense8, 9-1-1

Golden Butterflies - Day 1
Film - Nomadland

Berlin Song
TV - This Is England 90

Love Is A Mystery
Film - Dr Zhivago

Main Theme from The Third Murder
Film - The Third Murder

My Journey**
Film - The Father

The Water Diviner**
Film - The Water Diviner

Petricor
Film - Nomadland
TV - This Is England 90

Fly
Film - Intouchables, This Is England
TV - Doctor Foster

Time Lapse
Film - Samba
TV - This Is England 90

Walk
Film - Samba, Il Grande Spirito
TV - This Is England 90

Cold Wind Var 1 – Day 1
Film - The Father

Ascolta
Film - Samba

Histoire Sans Nom
Film - Sotto Falso Nome

Due Tramonti
Film - I’m Still Here

Run
Film - Samba, Reparer Les Vivant

Le Onde
Film - Aprile

L’Origine Nascosta
Film - The Upside

White Night
Film - Dr Zhivago

The Earth Prelude
Film - All Three Of Us

Oltremare
Film - Nomadland, This Is England, Listen To Me Marlon

Fairytale
Film - Dr Zhivago

Fuori Dal Mondo
Film - This Is England, Not of this World

Una Mattina
Film - Intouchables, Listen To Me Marlon

Nuvole Bianche
Film - Insidious

Newton’s Cradle
Film - The Water Diviner

Dietro Casa
Film - This is England

TV - Sharp Objects

Low Mist – Day 1
Film – Nomadland


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!