Aktualności

12-02-2016-13:45:51

Ludovico Einaudi w ICE Kraków

Udostępnij! Tweetnij!

12 września w ICE Kraków wystąpi Ludovico Einaudi.

Ludovico Einaudi fot. Archiwum artysty

Ludovico Einaudi to wspaniały pianista i kompozytor. Komponował utwory do takich filmów jak "Nietykalni", "Doktor Żywago" czy "To właśnie Anglia".

Ludovico Einaudi urodził się w 1955 roku w Turynie jako wnuk pierwszego demokratycznego prezydenta Włoch. Rodzina spodziewała się, że zostanie kolejnym reformatorem lub wybierze karierę naukową, Einaudi czuł jednak potrzebę odcięcia się od historii swojej rodziny, aby w pełni stać się sobą. Szybko odkrył, że życie bez muzyki jest zbyt puste - zupełnie jak w słynnym utworze Johna Cage'a "4'33", w którym nie usłyszymy nic oprócz ciszy.

Swoją przygodę z pianinem rozpoczął, kiedy miał sześć lat. Dzięki siostrze poznał buntowniczą muzykę lat 60. - Hendriksa, Dylana i Stonesów. Jednak prawdziwe muzyczne wykształcenie zdobył u boku uznanego włoskiego kompozytora Luciano Bero. To właśnie on nauczył Einaudiego, że muzyka jest obecna wszędzie - od architektury po drzemiące w każdym człowieku emocje.

Jego najnowszy album, "Elements", inspirowany jest zarówno starożytnymi greckimi ideami, jak również teoretycznymi rozważaniami Kandinsky'ego. Znajdziemy tu 12 korespondujących ze sobą utworów. Przy nagrywaniu korzystano z pianina, instrumentów smyczkowych, perkusji, gitary i instrumentów elektronicznych. Dało to bogatą i głęboką kompozycję dźwięków połączoną ze świeżymi brzmieniami akustycznymi i elektronicznymi.

Bilety w cenach od 179 zł wejdą do sprzedaży w poniedziałek 15 lutego o godz. 10.00 na LiveNation.pl.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!