Aktualności

10-05-2021-11:08:48

Showtek i Theresa Rex zadają ulubione pytanie: czym jest miłość?

Udostępnij! Tweetnij!

Showtek i Theresa Rex (znana m.in. dzięki „Solo Dance” Martina Jensena) prezentują wspólny singiel „What Is Love”. Producencki duet zadbał o podnoszący na duchu instrumental w stylu dance, podczas gdy wokal Theresy Rex nadaje całości nieco bardziej intrygującego tonu.

Materiały prasowe

„Czym jest miłość bez kogoś, kto mógłby cię kochać?” – Theresa Rex w tekście zastanawia się nad niespełnioną miłością oraz problemami w związkach. Jednak od strony produkcyjnej, „What Is Love” ma zdecydowanie bardziej optymistyczny wydźwięk, co daje wyjątkowo ciekawe zestawienie.

Współautorką utworu jest uznana wokalistka i kompozytorka Jessie Reyez. „What Is Love” rozpoczyna się delikatnymi syntezatorami, by potem rozwinąć się w pełnokrwisty utwór dance z mocną linią basu i mocno wkręcającym się refrenem oraz charakterystyczną melodią. Jak mówi Showtek: - „Czym jest miłość?”. Ulubione pytanie filozofów. Dla muzyków: świetny sposób, by wyrazić emocje. Muzyka house z lat 90. jest wielką częścią naszego życia i naszą ważną inspiracją. Napisaliśmy ten kawałek razem z Jessie Reyez i uwielbiamy to, w jaki sposób wokal Theresy Rex współgra z bitem. Praca z takimi artystkami to czysta przyjemność.

Theresa Rex dodaje: - Uwielbiam ten kawałek, tekst, po prostu wszystko. Cieszę się, że w końcu będziecie mogli usłyszeć całość. Praca z Showtekiem była bardzo przyjemna. Mieliśmy bardzo podobną wizję co do utworu i mam nadzieję, że to słychać.

Duet Showtek tworzą pochodzący z Holandii DJe i producenci – Wouter Jansenn i Sjoerd Janessen. Pierwsze kroki w świecie muzyki stawiali w 2001 i przez dekadę zdążyli sporo namieszać w undegroundowej scenie hardstyle. Następnie, na fali coraz popularniejszego EDM, wylansowali m.in. takie hity jak „How We Do” ft. Hardwell, „Get Loose”, „Cannonball”, „Booyah”, „We Like To Party”, „Bouncer” czy „Bad” ft. David Guetta & VASSY. Razem ich katalog to ponad 600 mln streamów w Spotify i prawie miliard wyświetleń na YouTube. W 2021 duet wydał już single „Pum Pum” ft. Sevenn i „Someone Like Me” ft. Lxandra.

Pochodząca z Danii Theresa Rex od dziecka inspirowała się takimi wokalistkami jak Billie Holiday, Janis Joplin i Donna Summer. Przełomem w jej karierze okazał się utwór „Solo Dance” Martina Jensena z dorobkiem przekraczającym 650 mln streamów na wszystkich platformach. Wokalistka ma na koncie współpracę m.in. z Jonasem Blue, Alle Farben czy Frankiem Walkerem.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: showtek