Aktualności

14-05-2021-10:45:52

Alan Walker i Conor Maynard walczą z Czerwonym Nexusem w „Believers”

Udostępnij! Tweetnij!

Artysta ma obecnie ponad 10 miliardów wyświetleń na YouTubie i ponad 50 miliardów streamów.

Materiały prasowe

Nominowany do BRIT Awards i sprzedający diamentowe płyty DJ i producent Alan Walker wydał swój nowy singiel „Believers” we współpracy z Conorem Maynardem. Dzięki potężnemu, dudniącemu rytmowi i fragmentowi o przyjaźni, ten wyjątkowo chwytliwy singiel jest idealnym dodatkiem do każdej letniej playlisty.

Towarzyszący singlowi teledysk czerpie inspirację z zamiłowania Walkera do gier i jest hołdem dla gamerskiej społeczności. Klip od początku do końca jest ekscytującą przygodą, łącząc oszałamiające efekty wizualne z fragmentami z gry, przeplataną imponującymi ujęciami akcji na żywo. Podobnie jak w przypadku całej twórczości Walkera, teledysk należy do szerszej narracji wszechświata Alana Walkera. Fani, którzy znają tę historię, będą podekscytowani widząc Walkera i Maynarda walczących ze złym reżimem Czerwonego Nexusa.

Walker tak mówi o swojej inspiracji: „«Believers» to utwór, nad którym zacząłem pracować podczas kwarantanny. Chciałem stworzyć coś, co uszczęśliwi ludzi i pozwoli im na chwilę uciec od problemów. Kiedy zacząłem myśleć o wokalistach do tej piosenki, Conor był oczywistym wyborem. Nie mógłbym być bardziej zadowolony z efektu końcowego.”

Maynard również wypowiada się o współpracy: „Kiedy 5 lat temu opublikowałem swój cover, «Faded», nigdy nie sądziłem, że doprowadzi to do wydania oryginalnej piosenki z samym Alanem. Kiedy wysłali mi «Believers», nie mogłem się doczekać, aż to nagram, a teraz nie mogę się doczekać, aż wszyscy to usłyszą!”.7-ego maja, tydzień przed premierą „Believers”, Walker ogłosił otwarcie sklepu Walker Gaming. Do premiery nowej inicjatywy włączono także grę Aviation Game, której sprzedaż zbiega się z premierą singla 14-ego maja.

„Believers” to następny utwór po „Fake A Smile” z salem ilese z 19-ego lutego br. oraz „Space Melody (Edward Artemyev)” z VIZE i Leony z grudnia 2020 r. Inne kolaboracje Walkera to „Time”, remix jego osobistego idola Hansa Zimmera, oraz „Heading Home” wydany w marcu z norweskim piosenkarzem Rubenem. W 2019 roku wydał serię udanych singli, takich jak „On My Way” z Sabriną Carpenter i Farruko czy „Live Fast” z A$AP-em Rockym, we współpracy z ogromną grą online PUBG, a wszystko to podczas światowej trasy koncertowej „The Aviation Tour”. Od czasu wydania swojego debiutanckiego albumu „Different World” pod koniec 2018 roku, zawierającego hity takie jak „Faded”, „Alone” i „All Falls Down”, Walker dał ponad 600 solo koncertów oraz występów na festiwalach jako headliner. Jest dziewiątym najczęściej obserwowanym artystą na YouTube i dwudziestym najczęściej obserwowanym artystą w Spotify, co podkreśla siłę swoich fanów.

Brytyjski piosenkarz, autor tekstów i aktor Conor Maynard przekształcił udaną karierę, publikując covery na YouTubie, w sukces głównego nurtu. Najpierw zdobył opiekę mentora Ne-Yo, a następnie stał się sensacją w Wielkiej Brytanii dzięki przebojowi „Can't Say No” z jego debiutanckiego albumu „Contrast” z 2012 roku, który znalazł się na szczycie list przebojów. Wciąż będąc popularny YouTuberem z ponad 12 milionami subskrybentów, Maynard zdecydował się nagrać album pełen coverów, jednocześnie rozwijając się jako współartysta w świecie EDM. Wydany w sierpniu 2016 roku album „Covers” zawierał jego wersje piosenek artystów takich jak Drake, ZAYN i Shawn Mendes. Na krążku znalazł się także jeden oryginalny utwór Maynarda, zatytułowany „This Is My Version”. W ciągu następnych kilku lat poświęcił się głównie pracy wokalnej, występując w utworach takich zespołów EDM jak Cash Cash („All My Love”) i Hardwell („How You Love Me”). W 2018 roku wystąpił także na singlu Kris Kross Amsterdam i Boy Next Door „Whenever”, który okazał się hitem w całej Europie i zgromadził do tej pory ponad 290 milionów odtworzeń. Maynard powrócił w 2019 roku ze swoim własnym singlem „Hate How Much I Love You”.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!