Aktualności

14-05-2021-11:36:08

Nicki Minaj udostępnia kultowy mixtape z 2009

Udostępnij! Tweetnij!

Nicki Minaj udostępniła po raz pierwszy w serwisach cyfrowych wydany w 2009 mixtape „Beam Me Up Scotty”. Na wydawnictwo trafiły trzy nowe utwory: „Seeing Green” ft. Drake & Lil Wayne, „Fractions” i „Crocodile Teeth (Remix)” ft. Skillbeng.

Materiały prasowe

12 lat po premierze kultowy mixtape, który okazał się bardzo ważnym elementem dyskografii Nicki Minaj, jest dostępny w serwisach cyfrowych. Pierwotnie wydawnictwo ujrzało światło dzienne 18 kwietnia 2009 i zapewniło artystce status przyszłej ikony rapu.

To na „Beam Me Up Scotty” znalazł się pierwszy hit Nicki Minaj, „I Get Crazy” ft. Lil Wayne. Wówczas utwór trafił do Top 20 Billboard Hot Rap Songs i dotarł do Top 40 Hot R&B/Hip-Hop Songs. 23-utworowe wydawnictwo zaprezentowało talent Nicki w pełnej krasie, a jej charakterystyczne flow w „Kill Da DJ” czy „Keys Under Palm Trees” zapewniło koronę wśród raperek.

Pełna tracklista prezentuje się następująco:

1. Seeing Green (with Drake & Lil Wayne)

2. Fractions

3. Crocodile Teeth (Remix) [with Skillibeng]

4. Chi-Raq (with G Herbo)

5. Boss Ass Bitch (Remix) [with PTAF]

6. Intro 

7. Itty Bitty Piggy 

8. I Get Crazy (feat. Lil Wayne)

9. Kill Da DJ

10. Nicki Minaj Speaks

11. Slumber Party (feat. Gucci Mane)

12. Shopaholic (feat. Gucci Mane, Bobby V, & F1Jo)

13. Gotta Go Hard (feat. Lil Wayne)

14. Nicki Minaj Speaks #2

15. Best I Ever Had (Remix)

16. Keys Under Palm Trees

17. Silly 

18. Easy (feat. Gucci Mane & Rocko)

19. Nicki Minaj Speaks #3

20. Envy

21. Can Anybody Hear Me?

22. Still I Rise

23. Beam Me Up Scotty

Niedawno „Anaconda” Nicki Minaj przekroczyła miliard wyświetleń na YouTube. Minaj jest pierwszą raperką, której udała się ta sztuka w utworze solowym. Obecnie gwiazda ma na koncie sześć klipów, które przekroczyły milion wyświetleń.

W tym roku HBO Max planuje premierę serialu dokumentalnego o Nicki Minaj w reżyserii sześciokrotnie nominowanego do Emmy Michaela Johna Warrena. Sześć półgodzinnych odcinków przedstawi meandry kreatywnego umysłu raperki oraz opowie jej osobistą i zawodową historię.

Nicki MInaj to ikona muzyki i mody. Od ponad dekady tworzy historię oraz buduje własną markę.

Minaj była pierwszą kobietą z setką utworów w Billboard Hot 100. Do tej pory zamieściła na liście 114 singli (najwięcej z artystek hip-hopowych), w tym dwa na szczycie, 59 w 40 Hot 100 (również rekord wśród raperek) i 19 w Top 10 (kolejny rekord). Nicki jest również rekordzistką jeśli chodzi o liczbę skomponowanych przez kobiety piosenek w Hot 100 w latach 2010-2019.

W 2020 artystka obchodziła 10-lece swojego przełomowego debiutu „Pink Friday”. Wydana rok temu reedycja pobiła rekord sprzedaży kobiecych albumów hip-hopowych w pierwszym tygodniu ustanowiony przez Lauryn Hill w 1998.

Nicki Minaj to także gwiazda małego i wielkiego ekranu. Pełniła funkcję jurorki w „American Idol”, pojawiła się także m.in. w filmach „Inna kobieta” i „Barbershop 3: Na ostro”. Występowała w reklamach Fendi, Adidasa, H&M, Diesel, Mercedes-Benz, Sprint i Pepsi, wydała kolekcję lakierów do paznokci OPI i była twarzą kampanii MAC Viva Glam. Minaj jest współwłaścicielką TIDALa, a jej program „BEATS 1 QUEEN” pobił rekordy popularności w Apple Music.

Bez wątpienia można stwierdzić, że Nicki Minaj to jedna z najbardziej wpływowych artystek naszych czasów.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!