Aktualności

24-05-2021-09:10:34

ALICJA, czyli Alicja Szemplińska ze specjalną piosenką z okazji Wielkiego Święta Księżniczek Disneya!

Udostępnij! Tweetnij!

Disney startuje z kolejną odsłoną Wielkiego Święta Księżniczek, akcji promującej życzliwość oraz odwagę wśród dzieci. 

Materiały prasowe

W serwisach cyfrowych ukazał się singiel „Każda z nas” w wykonaniu ALICJI, czyli utalentowanej młodej wokalistki Alicji Szemplińskiej.

Premierze singla towarzyszy teledysk dostępny na kanale DisneyPolskaVEVO w serwisie YouTube. ALICJA jest jedną z dwudziestu artystek z całego świata, które nagrały wersję piosenki w swoich ojczystych językach.

„Każda z nas” to inspirująca i pełna pasji piosenka, wprost zachęcająca do działania i czynienia świata lepszym. Opowiadający o życzliwości i odwadze tekst znakomicie uzupełnia się z energicznym wokalem ALICJI, młodej artystki o niespotykanym talencie. ALICJA wygrała aż trzy ogólnopolskie programy wokalne, a w 2020 r. została reprezentantką Polski w - ostatecznie odwołanym - 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Nad swoimi kolejnym muzycznymi hitami pracuje w ramach wytwórni Universal Music Polska.

W teledysku widzowie mogą zobaczyć fragmenty znanych filmów z udziałem Księżniczek i Królowych Disneya, których historię zainspirowały całą akcję.

- Moją ulubioną bohaterką jest Pocahontas, księżniczka dobra, wrażliwa i odważna. Łączy nas wiele wspomnień, zaczynając od piosenki „Kolorowy wiatr”, którą śpiewałam w programie wokalnym mając 14 lat. Uważam, że łączy nas miłość do świata, przyrody i zwierząt. Mam łagodny charakter, ale gdy trzeba potrafię być silna i odważna jak Pocahontas – mówi ALICJA.

W pierwszym etapie kampanii Disney opublikował „Opowieści o odwadze i dobroci”, nowy cyfrowy zbiór oryginalnych historii o księżniczkach Disneya, w tym jedną dedykowaną 12-letniej Natalce z Polski. W projekcie wzięli udział znani i cenieni polscy artyści: Agnieszka Więdłocha, Magdalena Lamparska i Bartłomiej Topa, którzy użyczyli swojego głosu, by nowe opowiadania mogły usłyszeć dzieci i ich rodzice odwiedzający kanał Disneya w serwisie YouTube. Wszystkie historie są dostępne w polskim języku migowym.

Wielkie Święto Księżniczek Disneya

Wielkie Święto Księżniczek Disneya to globalna inicjatywa The Walt Disney Company na cześć bohaterek, które wypełniają świat odwagą i dobrocią.

Historie Księżniczek i Królowych Disneya wciąż oczarowują i inspirują kolejne pokolenia. Uczą nas, by nie oceniać książki po okładce, by nie bać się wypływać poza rafę. Przekonują, że mamy tę moc, by stawić czoło wszystkim lękom. Pokazują, że los leży w naszych rękach, i że dzięki aktom dobroci i odwagi możemy zmieniać świat dokoła. Naszym zdaniem to lekcje warte świętowania!

Zobacz wideo:


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!