Aktualności

22-07-2021-09:04:13

Wielkie Święto Księżniczek! Disney prezentuje międzynarodową wersję „Starting now” / „Każda z nas”

Udostępnij! Tweetnij!

W nagraniu wzięło udział 15. artystek z całego świata, w tym reprezentująca Polskę, Alicja Szemplińska 

Materiały prasowe

- Nowa odsłona piosenki „Starting now” znanej w polskiej wersji jako „Każda z nas” to część Wielkiego Święta Księżniczek – inicjatywy Disneya promującej odwagę i dobro. 15 artystek z całego świata zaśpiewało ją w swoich ojczystych językach. 

Disney zaprosił 15. wokalistek z całego świata. Efektem tej współpracy jest nowa wersja piosenki napisanej z okazji Wielkiego Święta Księżniczek.

Piosenka inspirowana przygodami Księżniczek i Królowych Disneya to hymn na cześć wszystkich bohaterek, które wypełniają nasz świat odwagą i dobrocią. Jej autorami są Jason Mater, Jordan Powers i Darren Criss. Wersja oryginalna w wykonaniu Brandy i wyprodukowana przez nominowanego do nagrody Grammy Oaka Feldera oraz polska wersja w wykonaniu Alicji Szemplińskiej z polskim tekstem Błażeja Staryszaka ukazały się nakładem Walt Disney Records 21 maja.

Teraz wszystkie 15. artystek wykonujących piosenkę w ojczystych językach można usłyszeć w jednym międzynarodowym teledysku.

W nagraniu wystąpiły: Brandy – angielski; Leslie Clio – niemiecki; Cerise Calixte – francuski; Noemi – włoski; Nerea Rodríguez – hiszpański (Hiszpania); Karol Sevilla – hiszpański (Ameryka Łacińska); Agnes Nunes – portugalski; Mimi Korg – rosyjski; Alicja Szemplińska – polski; Krisiya – bułgarski ; Feli – rumuński; Gioia Parijs – niderlandzki; Ailee – koreański; Eden Alene – hebrajski oraz Stefania – grecki. 

Wielkie Święto Księżniczek Disneya to całoroczna akcja zainaugurowana w kwietniu 2021 na cześć odwagi i dobroci bohaterek Disneya i ich mocy, by inspirować fanów na całym świecie. Szczodry Kopciuszek, pomysłowa Bella, waleczna Mulan czy żądna przygód Vaiana – Disney składa hołd silnym kobiecym postaciom, w akcji która obejmuje m.in. nowe wydawnictwa (w tym. zbiór nowych opowiadań „Opowieści o odwadze i dobroci”), muzykę, produkty, wydarzenia specjalne i działania dobroczynne.

Na stronie www.disneyprincessstories.pl można bezpłatnie pobrać całkiem nowe historie o Ariel, Roszpunce i Vaianie, które mogą zainspirować młodych czytelników i czytelniczki do codziennych aktów odwagi i dobrych uczynków, by wspólnie zmieniać świat na lepsze. Jedno z opowiadań w zbiorze dedykowane jest Natalii, dwunastolatce z Polski, która okazała wdzięczność personelowi i pacjentom swojego szpitala. Dzięki sprzedaży własnoręcznie robionych upominków zbierała fundusze na leczenie nowotworów u dzieci, które jak ona, borykają się z tą chorobą. Jej dobry uczynek wsparła Fundacja Herosi. 

O artystkach.

angielski – Brandy:

Brandy jest międzynarodową gwiazdą i zdobywczynią Grammy. Wystąpiła w roli Kopciuszka w telewizyjnej adaptacji musicalu „Rodgers & Hammerstein’s Cinderella”. Brandy nagrała oryginalną wersję piosenki „Starting Now”, wyprodukowaną przez nominowanego do Grammy Oaka Feldera. Autorami piosenki, która ukazała się 21. maja, nakładem Walt Disney Records są Jason Mater, Jordan Powers and Darren Criss.

niemiecki - Leslie Clio:

Leslie Clio ma na koncie 4. studyjne albumy wydane przez Universal Music. Jej debiutancki album „Gladys” zdobył nominację do nagrody ECHO w kategorii najlepsza artystka. Pierwszy singiel z jej drugiej płyty „My Heart Ain’t That Broken” odtworzono ponad 20 milionów razy w Spotify. W maju 2017 roku ukazał się doskonale przyjęty przez krytykę album „Purple”. W 2018 roku wystąpiła w programie „Sing meinen Song”. W 2020 roku ukazały się single z jej nadchodzącej płyty.

francuski - Cerise Calixte:

Cerise Calixte jest francuską piosenkarką, aktorką, tancerką i prezenterką telewizyjną. Jej kariera zaczęła się na paryskiej scenie musicalowej. Występowała między innymi w „Pięknej i Bestii”, „Czarnoksiężniku z Oz” i „Avenue Q”. Użyczyła głosu Vaianie we francuskiej wersji językowej filmu i zaśpiewała singlową wersję piosenki „How Far I’ll Go” / „Pół kroku stąd”. Po premierze albumu „Cerise Chante Disney” (ponad 2 miliony odtworzeń) stała się jedną z głównych ambasadorek Disneya we Francji. W maju 2021 ukazał się jej nowy singiel „Juste un peu d’amour. We wrześniu 2021 weźmie udział we francuskiej trasie koncertowej „Disney en concert”.

włoski – Noemi:

Noemi (Veronica Scopelliti) jest słynną włoską piosenkarką, autorką i kompozytorką. Jej kariera rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy trafiła do finału drugiego sezonu włoskiej edycji programu X Factor. Od tej pory odnosi kolejne muzyczne sukcesy. Pięciokrotnie wystąpiła na festiwalu w Sanremo. Jej pierwszą współpracą z Disneyem było nagranie piosenki do filmu Disneya i Pixara „Merida Waleczna” w 2012 roku.

hiszpański - Nerea Rodíguez:

Kariera Nerei rozpoczęła się od udziału w popularnym hiszpańskim telewizyjnym talent show „Operación Triunfo”. Otwarcie mówiła swoich doświadczeniach ze szkolną przemocą, a swoją dobrocią zyskała sympatię widzów. Jest wielką fanką Disneya. W programie śpiewała nawet jedną z piosenek z filmu „Vaiana: Skarb oceanu”.

rosyjski - Mimi Korg:

Piosenkę w wersji rosyjskiej śpiewa Mimi Korg, wokalistka zespołu FRUKTЫ, znanego z udziału w popularnym talk show “Vecherniy Urgant”.

polski - Alicja Szemplińska:

Alicja Szemplińska czyli ALICJA jest dziewiętnastoletnią wokalistką z Polski. W 2019 roku wygrała polską edycję programu „The Voice”. W 2020 roku wybrano ją jako reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji, który nieszczęśliwie odwołano z uwagi na wybuch pandemii. Jej ulubioną Księżniczką Disneya jest Pocahontas. Ma szczególny sentyment do piosenki „Kolorowy wiatr”, którą wykonywała w jednym z dziecięcych konkursów piosenki.

bułgarski – Krisyia:

Krisyia to szesnastolatka z Bułgarii, która od lat znana jest tamtejszej publiczności. Występuje na scenie od szóstego roku życia. W 2014 roku reprezentowała Bułgarię w konkursie Junior Eurovision, w którym zajęła drugie miejsce. Fani nazywają ją księżniczką. Jej ulubioną bohaterką jest Ariel z „Małej syrenki”.

rumuński – Feli:

Feli jest uznaną piosenkarką, autorka i kompozytorką z Rumunii. Jej twórczość wymyka się kategoryzacji. Płynnie porusza się w różnych gatunkach muzycznych – od folku i rapu, przez blues, rock po pop. Jej kariera muzyczna trwa od 2014 roku. Jej mamą dwulatki.

niderlandzki  - Gioia Parijs:

Gioia jest piosenkarką i aktorką od najmłodszych lat. Już jako sześciolatka występowała na scenach teatrów w Holandii i Belgii. W 2019 roku z grupą 6Times brała udział w konkursie Junior Song Contest, w którym zajęła drugie miejsce. Oprócz kariery muzycznej, Gioia ma na koncie role dubbingowe, w tym młodą Nalę w „Królu lwie” i młodą Dory w „Gdzie jest Dory” Disneya i Pixara.

hebrajski - Eden Alene:

Eden jest dwudziestoletnią izraelską wokalistką pochodzącą z rodziny o żydowsko-etiopskich korzeniach. Mieszka w Jerozolimie. Jest zwyciężczynią siódmej edycji programu The Rising Star. W 2020 roku miała reprezentować Izrael w konkursie Eurowizji z piosenką „Feker Libi”. Konkurs odwołano, ale rok później Eden dostała kolejną szansę z nową piosenką „Set Me Free”.

 


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!