Aktualności

27-05-2021-11:56:22

Użytkownicy Spotify wyczekują powrotu Przyjaciół, streamując utwory z serialu

Udostępnij! Tweetnij!

Od 2004 roku, gdy obsada uwielbianego przez widzów serialu komediowego o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie po raz ostatni pojawiła się naszych ekranach, fani żyli z nadzieją na powrót produkcji. Dziś prośby zostały wysłuchane, a wraz z premierą nowego odcinka specjalnego pt. Przyjaciele: Spotkanie po latach, Spotify prezentuje zestawienie krajów, w których serialowe piosenki były słuchane najczęściej.

Materiały prasowe

Ikoniczny utwór z czołówki serialu I’ll be there for you zespołu The Rembrandts zanotował już ponad 137 milionów odtworzeń na całym świecie. Co więcej, w ostatnim tygodniu przed premierą oficjalna playlista serialu Przyjaciele, dostępna na Spotify, zanotowała 80% wzrost liczby odtworzeń w porównaniu do tygodnia wcześniej. Liczba odtworzeń playlisty w tym roku wzrosła także o prawie 4000% wobec roku 2018 i jest o ponad 200% wyższa niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

Pivot!

Jak wynika z danych platformy Spotify, przedstawiciele pokolenia Z ścigają się z czasem, aby nadrobić zaległości zanim serial powróci na nasze ekrany 27 maja. Wśród użytkowników, którzy najczęściej słuchają oficjalnej playlisty Przyjaciół, są osoby w wieku 18-24 lat, stanowiąc prawie dwie piąte wszystkich słuchających. Tuż za nimi plasują się osoby w wieku 25-29 lat.

Niespodziewany hit serialu, utwór Smelly Cat nadal trafia w gusta fanów Przyjaciół na całym świecie. Wszystkie trzy wersje piosenki zostały odsłuchane dotychczas 1,5 miliona razy, notując wysokie wzrosty w ostatnim tygodniu.Użytkownicy na całym świecie stworzyli dotychczas około 1 800 playlist zatytułowanych „Smelly Cat”.

Z kolei, Smelly Cat Medley w wykonaniu Phoebe Buffay oraz Hairballs jest najpopularniejszą wersją piosenki, która znajduje się na playlistach użytkowników. Inne popularne utwory na playlistach pt. Smelly Cat to m.in.: Fix You Coldplay, bad guy Billie Eilish i What Makes You Beautiful One Direction.

Wśród 10 krajów, które najczęściej odtwarzają oficjalną playlistę Przyjaciół znalazły się:

  1. Indie
  2. Turcja
  3. Niemcy
  4. USA
  5. Brazylia
  6. Wielka Brytania
  7. Francja
  8. Filipiny
  9. Hiszpania
  10. Włochy

*Jeśli nie wskazano inaczej dane są globalne i dotyczą okresu od 14 do 25 maja br.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Spotify