Aktualności

02-06-2021-10:27:37

Gregory Porter – człowiek wielu talentów. Zobacz jego program kulinarny!

Udostępnij! Tweetnij!

Gregory Porter zaprasza do swojej rodzinnej kuchni w Bakersfield w Kalifornii, chcąc podzielić się ulubionymi przepisami i historiami z nimi związanymi. Artysta wciela się w rolę gospodarza programu kulinarnego „The PorterHouse with Gregory Porter”, programu stworzonego przy wsparciu Citigroup.

foto: Vika Porter

Zanim ukazał się światu jako muzyk, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, wokalista, autor tekstów, artysta Blue Note, Gregory Porter rozpoczął karierę w Nowym Jorku jako szef kuchni. Porter wkłada w gotowanie tyle samo duszy co w muzykę. Zarówno w jego pasji kulinarnej, jak i w twórczości muzycznej czerpie inspirację z tradycji rodzinnej, doświadczeń z życia codziennego i poczucia globalnej wspólnoty. Tym razem Gregory Porter zaprasza do swojej rodzinnej kuchni w Bakersfield w Kalifornii, chcąc podzielić się ulubionymi przepisami i historiami z nimi związanymi. Artysta wciela się w rolę gospodarza The PorterHouse with Gregory Porter (program stworzony przy wsparciu Citigroup) nowej sześcioodcinkowej serii o gotowaniu, pierwszy odcinek został wyemitowany 12 maja.

Cała seria obfituje w najciekawsze fragmenty z katalogu muzycznego Portera, w tym z najnowszego wydawnictwa, nominowanego do nagrody Grammy 2020 (Najlepszy album R&B) „All Rise”.

Muzyka i jedzenie, to dwie rzeczy w życiu, które naprawdę kocham, one zawsze były ze sobą połączone. Kuchnia była moim domem, zanim jeszcze wkroczyłem na scenę. Jedzenie to nie tylko spożywanie posiłków, to tradycja, to rodzina, to korzenie i to samo jest z muzyką. Kiedy robię piękne danie, tworzę coś, co sprawia, że ludzie czują się dobrze, coś, co rozjaśnia ich twarze i poprawia nastrój, tak samo myślę o muzyce. Pisanie piosenek i tworzenie potraw od zawsze mnie inspirowało – mówi Porter.

Podczas „The PorterHouse”, Gregory Porter podzieli się przepisami pochodzącymi z lokalnych receptur, przedstawi dania inspirowane różnymi zakątkami świata oraz opowie o rodzinnych smakach, które pamięta z czasów, kiedy dorastał w Bakersfield z matką i siedmiorgiem rodzeństwa. Szósty odcinek ukazuje również, jak ważne są wsparcie i pomoc w obliczu braku bezpieczeństwa żywnościowego w Stanach Zjednoczonych, poprzez pomoc dla wspólnoty kościelnej i jadłodajni prowadzonej przez brata Portera, Dionne. Wspierając „The PorterHouse”, Citigroup zobowiązało się do przekazania darowizny na rzecz ich wieloletniego partnera, organizacji No Kid Hungry. Pozwoli to na organizację 100 000 posiłków dla potrzebujących rodzin w USA.

Zawsze szukamy nowych sposobów, aby zapewnić klientom Citi dostęp do wspaniałych talentów i niezwykłych doświadczeń. „The PorterHouse with Gregory Porter” pozwala nam to robić, jednocześnie wspierając No Kid Hungry w ich walce z głodem wśród dzieci, są to działania, w które Citigroup jest bardzo zaangażowane – mówi Carla Hassan, dyrektor ds. Marketingu Citi.

Pierwszy odcinek serii koncentruje się wokół przepisu Portera na barszcz wołowy – dania, które jadł podczas swoich pierwszych tras koncertowych po Rosji. To potrawa oparta o rodzinną recepturę jego żony Victorii. W poszczególnych odcinkach, do głównych dań będą dobrane wina pochodzące z wielokrotnie nagradzanej rodzinnej winnicy Halleck Vineyard z Kalifornii.

Winnica Halleck od lat zaliczana jest do najlepszych winnic na świecie. Zlokalizowana w hrabstwie Sonoma w Kalifornii winiarnia często włącza się w wartościowe projekty mające na celu pomoc społeczną.

Po wyemitowaniu szóstego odcinka pierwszego sezonu 16 czerwca, Citi zapowie specjalne wydarzenie finałowe dla posiadaczy kart Citi, które odbędzie się w czwartek 17 czerwca. Podczas godzinnego wirtualnego eventu obędzie się kameralne spotkanie z Gregorym Porterem, po którym artysta zagra koncert z zespołem w pełnym składzie. Będzie to pierwszy koncert Portera od ponad roku.

Gregory Porter pracował jako szef kuchni w tej samej restauracji, w której zaczął występować na Brooklynie, a gotowanie i muzyka zawsze przenikały się w trakcie jego kariery. Kariera muzyczna Portera rozkwitła, kiedy jego pierwsze dwa albumy – „Water” (2010) i „Be Good” (2012) – otrzymały nominacje do nagrody Grammy. W 2013 roku wydał swój pierwszy dla Blue Note album „Liquid Spirit”, który szybko stał się światowym fenomenem. Album sprzedał się w ponad milionowym nakładzie i dał Porterowi pierwszą nagrodę Grammy, w tym samym czasie NPR Music określiło go mianem „America’s Next Great Jazz Singer” – przyszłością amerykańskiej wokalistyki jazzowej. Jego drugi album, „Take Me To The Alley” z 2016 roku, przyniósł Porterowi drugą nagrodę Grammy za Najlepszy album wokalno-jazzowy, czym ugruntował swoją pozycję najlepszego soulowo-jazzowego wokalisty i autora piosenek swojego pokolenia. W 2017 roku Porter wydał album będący hołdem dla Nat King Cole’a – „Nat King Cole & Me”, a w 2020 powrócił z pełnym optymistycznego tonu albumem „All Rise”. Oba wydawnictwa otrzymały nominacje do nagrody Grammy. Porter jest również gospodarzem podcastu „The Hang”, który stanowi serię rozmów z udziałem jego słynnych przyjaciół.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!