Aktualności

18-10-2021-11:16:14

Gregory Porter wydaje kolekcję „Still Rising”

Udostępnij! Tweetnij!

Decca Records i Blue Note celebrują dekadę sukcesów dwukrotnego zwycięzcy nagrody Grammy, jazzowo-soulowej legendy Gregory’ego Portera. 

Materiały prasowe

Podwójny album „Still Rising” ukaże się 5 listopada. Na wydawnictwo trafią 34 piosenki, w tym pięć premierowych utworów.

„Still Rising” to wykwintna kolekcja muzycznych przysmaków. Pierwsza płyta zawiera pięć premierowych utworów, dwie nowe aranżacje i dziewięć najpopularniejszych kompozycji Portera. Druga płyta zawiera niezwykłe covery i duety między innymi z Palomą Faith, Mobym, Jamiem Cullumem, Jeffem Goldblumem czy Ellą Fitzgerald.

Nowego utworu „Dry Bones”, pierwszego singla albumu, napisanego i wyprodukowanego przez Troya Millera (współpracującego z takimi artystami jak Diana Ross, Rag’n’Bone Man i Emeli Sandé), można wysłuchać: https://gregoryporter.lnk.to/DryBones

Album zawiera moją muzykę, ale to nie „Greatest Hits”. Coś takiego wydaje się pod koniec artystycznej kariery, a ja nadal czuję się młodo, jeśli chodzi o moją. Mam jeszcze wiele do powiedzenia. W karierze artysty zawsze jest coś, o czym ludzie nie wiedzą, chciałem zwrócić ludziom na to uwagę. Tytuł kolekcji nawiązuje do mojego ostatniego albumu „All Rise”, ponieważ ponawiam coś, co jest stałe w mojej twórczości i utworach. Jest to optymizm w życiu i miłości. Jest to dla mnie nadal nieskończona historia, zarówno muzyczna, jak i prywatna. Wciąż się jej uczę. Wciąż się wznoszę („Still Rising”) – mówi Porter.

W ciągu ostatniej dekady Gregory Porter szturmem podbił świat, przybliżając światu współczesny jazz. Zdobył liczne wyróżnienia, w tym dwie nagrody Grammy za najlepszy jazzowy album wokalny. Jest ulubionym gościem programów telewizyjnych, takich jak Graham Norton, Jools Holland, „Strictly Come Dancing” i był pierwszą gwiazdą w programie dla dzieci CBeebies Bedtime Story, która zamiast bajki wyemitowała piosenkę.

W 2019 roku piosenkarz stworzył i poprowadził własny podcast „The Hang”, który do tej pory miał dwie udane serie i gościł wielu znanych artystów. Na początku tego roku ukazała się również sześcioodcinkowa seria kulinarna „The PorterHouse with Gregory Porter” Presented by Citi, w której artysta dzieli się przepisami inspirowanymi lokalnymi smakami, doświadczeniami kulinarnymi z trasy, a także własnymi rodzinnymi tradycjami kulinarnymi.

Jako doświadczony wykonawca, Porter wielokrotnie występował dla Królowej Elżbiety II, śpiewając „Amazing Grace” w Royal Albert Hall, na obchodach 70. rocznicy Dnia Zwycięstwa w Europie oraz na kultowej scenie Pyramid w Glastonbury. Konsekwentnie wyprzedawane bilety na jego koncerty stały się wręcz globalnym fenomenem. W tym roku, po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Gregory Porter powróci do Wielkiej Brytanii z czterema występami, 13, 14 i 16 października 2021 roku w Royal Albert Hall w Londynie. Szersze tournée po Wielkiej Brytanii odbędzie się w maju 2022 roku.

„Still Rising” Gregory’ego Portera ukaże się w piątek, 5 listopada.

CD 1

01 - Hey Laura

02 - Liquid Spirit

03 - Revival

04 - Illusion

05 - 1960 What?

06 - L.O.V.E

07 - Holding On

08 - Concorde

09 - If Love Is Overrated

10 - I Will

11 - Real Good Hands

12 - My Babe

13 - Bad Girl Love

14 - No Love Dying

15 - Why Does My Heart Feel So Bad?

16 - Dry Bones

17- Love Runs Deeper

18 - It’s Probably Me

CD2

01 - Natural Blues (with Moby & Amythyst Kiah)

02 - Don’t Let Me Be Misunderstood (with Jamie Cullum)

03 - Raining in My Heart (with Buddy Holly)

04 - People Will Say We’re in Love (with Ella Fitzgerald)

05 - GrandMas’ Hands (with Ben L’Oncle Soul)

06 - Christmas Prayer (with Paloma Faith)

07 - Insanity (with Lalah Hathaway)

08 - Make Someone Happy (with Jeff Goldblum)

09 - Fly Me To The Moon (with Julie London)

10 - Satiated (with Dianne Reeves)

11 - Have Yourself a Merry Little Christmas (with Renée Fleming)

12 - The Girl From Ipanema (with Nat King Cole)

13 - Water Under Bridges (with Laura Mvula)

14- Right Where you are (with Lizz Wright)

15 - Heart and Soul - (with Yo-Yo Ma & The Silkroad Ensemble, Lisa Fischer)

16 - Making Love (with Trijntje Oosterhuis)


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!