Aktualności

08-06-2021-11:07:27

Rat City wydają nowy singiel „Rather Be” z Isakiem Heimem

Udostępnij! Tweetnij!

Producenci Rat City i wokalista Isak Heim udowodnili już raz, że potrafią wspólnie zrobić hit lata! Czy „Rather Be” powtórzy sukces „Kind of Love”? Posłuchajcie!

Materiały prasowe

Utwór powstał zeszłego lata, ale vibe piosenki ma zero śladu pandemii. Wszystko zaczęło się od sesji na Zoomie z kanadyjskim tekściarzem Faouzią (John Legend, David Guetta, Kelly Clarkson), a następnie kilkoma sesjami z autorką piosenek Autumn Rowe (Dua Lipa, Ava Max, Pitbull, Leona Lewis), zanim Isak Heim dodał ostatnie szlify i zabójczy główny wokal.  Był to pierwszy raz, kiedy Rat City zaczęli nagrywać utwór przez Zoom – to „wyjątkowe i zaskakująco zabawne” doświadczenie stało się koniecznością dla wielu artystów w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Rat City wyprodukowali utwór Dagny „Somebody”, który był nominowany do nagrody „Song of the Year” na Spellemann 2020 (norweski odpowiednik nagród Grammy). Ich debiutancki singiel „Kind of Love” uplasował się na pierwszym miejscu w Shazam oraz w norweskim radiu przez 7 kolejnych tygodni i łącznie przekroczył ponad 50 milionów odtworzeń. W Polsce utwór stał się hitem lata i zdobył podwójną platynę! Zespół współpracował również z wielkimi talentami takimi jak Kiesza, Martin Tungevaag oraz Rich the Kid.

Rat City kończą obecne prace nad debiutanckim albumem, który ma ukazać się przed końcem tego roku.
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: RAT CITY