Aktualności

24-06-2022-11:58:31

Rat City we własnym westernie

Udostępnij! Tweetnij!

Rat City mieli swój przełom w 2019 roku dzięki przebojowi „Kind of Love” z Isakiem Heimem. Od tego czasu wygenerowali miliony streamów, zarówno jako Rat City, jak i producenci dla innych artystów (m.in. Dagny, Julie Bergan, Kiesza, Chris Holsten i Ruben). Dziś dołącza do nich Audun Haukvik w nowym singlu „Lucky Luke”!

Materiały prasowe

Zespół Rat City jest wysoce konceptualnym projektem audiowizualnym stworzonym przez norweskich producentów i autorów piosenek Kenta i Cato Sundberga (braci, którzy założyli Donkeyboy ponad 15 lat temu) oraz klawiszowca Lasse Michelsena wraz z animatorem i projektantem Micah Monkey jako dyrektorem kreatywnym zespołu.

Ich najnowszy singiel „Lucky Luke” podkreśla miłość zespołu do westernów i jest inspirowany francuską komiksową legendą Lucky Luke. Utwór został wyprodukowany przez Rat City i napisany z Autumn Rowe (Dua Lipa, Ava Max, Leona Lewis, Alexis Jordan, Jon Batiste). Piosenka zawiera wokale norweskiej legendy Auduna Haukvika, który po raz pierwszy pokazał się publiczności w „The Voice”.

Autumn Rowe komentuje: „Moja ulubiona linijka to «Tu jest Dziki Zachód, nie umrę w samotności». Jest naprawdę ważna, ponieważ jeśli Lucky Luke upadnie, wszystkich zabierze ze sobą”.

Podobnie jak w przypadku „I Just Want to Dance”, w teledysku do „Lucky Luke” wystąpił bliski przyjaciel, aktywista i influencer mieszkający w Poznaniu, Joseph Amissah. Wciela się w rolę postaci, która ma talent do unikania katastrof, a jego podróż przeplata się z wizualnymi animacjami Rat City stworzonymi przez Micah Monkey. Rat City mają nadzieję zagrać niedługo kilka koncertów, a „Lucky Luke” to idealna propozycja na lato. Utwór jest następcą nowego singla Dagny „Brightsider”, który artyści napisali i wyprodukowali.

Rat City, Audun Haukvik - Lucky Luke

Listen to Lucky Luke by Rat City, Audun Haukvik.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: rat city