Aktualności

10-06-2021-09:56:36

Andrea Bocelli wystąpi na ceremonii otwarcia UEFA Euro 2021

Udostępnij! Tweetnij!

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia UEFA Euro 2020 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, w piątek 11 czerwca.

Materiały prasowe

Artysta, od dzieciństwa fan piłki nożnej, będzie jedyną gwiazdą muzyki występującą w ramach spektakularnego wydarzenia, inaugurującego mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Występując wraz z 24 reprezentacjami narodowymi, Andrea Bocelli wkroczy na boisko w Rzymie, aby rozpocząć tę uroczystość wykonaniem arii „Nessun Dorma” z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego. Ważnym elementem tego wydarzenia będzie specjalny przelot zespołu Frecce Tricolori. Zobaczymy także prezentację kolorowych efektów pirotechnicznych z dachu stadionu.

Andrea Bocelli brał już wcześniej udział w ważnych międzynarodowych imprezach sportowych, śpiewając między innymi na uroczystościach związanych z igrzyskami olimpijskimi oraz finałem Premier League w Wielkiej Brytanii. Śpiewak na swoim koncie Złoty Glob, siedem klasycznych BRITs i siedem nagród World Music Awards, a także gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

Andrea Bocelli jest jedną z najbardziej znanych osobistości muzycznych we współczesnej historii. Śpiewał dla papieży, prezydentów i członków rodziny królewskiej, występował we wszystkich największych salach koncertowych i operach na całym świecie. W 2006 roku został mianowany Wielkim Oficerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Jego zeszłoroczny występ „Music for Hope” w mediolańskiej katedrze Duomo, stał się jednym z największych muzycznych występów na żywo w historii.

W 2011 roku Andrea Bocelli wystąpił w słynnym Central Park w Nowym Jorku. Oto przypomnienie jego zapierającej dech w piersiach wersji „Nessun Dorma” przed piątkową ceremonią:


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!