Aktualności

16-06-2021-11:44:38

Lxandra prezentuje debiutancki album „Careful What I Dream Of”

Udostępnij! Tweetnij!

Idealna propozycja dla wielbicieli retro popu spod znaku Amy Winehouse, Adele czy Celeste połączonego z nowoczesną nutą jak u Sii – pochodząca z maleńkiej wyspy Suomenlinna w Finlandii (około 800 mieszkańców), mieszkająca i tworząca w Berlinie Lxandra prezentuje debiutancki album „Careful What I Dream Of”.

Materiały prasowe

Lxandra tak opowiada o swoim debiucie: – Opowiadanie historii może często pomóc w wyjaśnianiu tego, co przeżywamy jako ludzie. Kiedy byłam dzieckiem, często opowiadałam historie. Moi rodzice spisywali je na pamiątkę w małym zeszycie. Większość opowieści zaczynała się od „Dawno, dawno temu była sobie mała dziewczynka, która mieszkała w lesie…”. W ten sposób osłaniałam się od świata zewnętrznego, żyłam jedną nogą w stworzonej przez siebie przestrzeni. Tworzę, odkąd pamiętam.

Lxandra - Careful What I Dream Of

Listen to the debut album "Careful What I Dream Of" by Lxandra now.

więcej

Lxandra dorastała na małej wyspie Suomenlinna w Finlandii, uczęszczała do szkoły muzycznej w Helsinkach, a następnie przeprowadziła się do Berlina. To tam rozpoczęła swoją muzyczną karierę. Eklektyczny noir pop nasycony folkiem w postaci takich singli jak „Hush Hush Baby” czy „Dig Deep” spowodował, że na Lxandrę oczy zwrócili tastemakerzy z całego świata. W 2019 wydała EP-kę „Another Lesson Leanred”.

Wreszcie wiem, jak chcę brzmieć – kontynuuje artystka. – Czuję większą pewność dotyczącą mojej wizji i tego, co robię. Wszystkie moje piosenki są z tego samego świata. Mają w sobie nieco ostrości i klimatu vintage. W większości na pierwszym planie jest fortepian, bo jest to dla mnie naturalne rozwiązanie. W ten sposób komponuję. Mój debiutancki album brzmi dokładnie tak, jak sobie to wymyśliłam.

Chciałabym, by przy kontakcie z moją muzyką ludzie odczuwali emocje. Poczuli się silniejsi lub po prostu poczuli się lepiej. Aby dowiedzieli się, że gdzieś jest ktoś, kto przechodzi przez coś podobnego. Muzyka to dla mnie sprawa bardzo osobista i prywatna. Jestem wdzięczna, że mogę się nią dzielić.

Lxandra – „Careful What I Dream Of” – lista utworów:

1. March

2. Glide

3. Sideways

4. Other People

5. Hammer

6. Who

7. Sabotage

8. Drained

9. Careful What I Dream Of

10. Rabbit

11. Solid Ground

12. Believe

13. Blooming

14. Maybe We’ll Go, Maybe We’ll Stay

15. Alright Now


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: lxandra