Aktualności

24-06-2021-14:00:10

Nowy album Pop Smoke’a w lipcu!

Udostępnij! Tweetnij!

Victor Victor Worldwide oraz Republic Records ogłaszają premierę nowego albumu Pop Smoke’a. Krążek ukaże się 16 lipca tego roku.

foto: Orli Arias

Na album trafi 17 utworów. Krążek jest już dostępny w przedsprzedaży oraz jako pre-add cyfrowej wersji. Pierwszy pośmiertny album Pop Smoke’a – a zarazem jego debiutancki album – „Shoot For The Stars Aim For The Moon” utrzymywał się na szczycie listy Hip Hop/R&B Album najdłużej od 1990 roku. Na całym świecie sprzedano ponad 7 mln egzemplarzy krążka. Wydawnictwo utrzymywało się również w czołówce zestawienia Billboard 200 przez 34 tygodnie. Był to dopiero czwarty album w tym stuleciu, któremu udało się tak długo pozostać w Top 5 listy. „Shoot For The Stars Aim For The Moon” to jednak nie tylko sukces komercyjny, ale i artystyczny:

W chwili ogromnego politycznego i społecznego zamieszania, „Shoot for the Stars” oferuje słuchaczom katharsisThe Atlantic

Pop Smoke duchem wciąż jest obecny na mainstreamowej scenie, a ten album pomaga wyjaśnić, dlaczegoBillboard

Prędkość, z jaką supergwiazdy hip-hopu takie jak Travis Scott czy Nicki Minaj zaczęły ubiegać się o featuringi, zapowiadała wspaniałe rzeczy, sugerując, że król Nowego Jorku mógłby z łatwością w przyszłości podbić także inne królestwa na całym świecieThe New York Times

Post Smoke zachował intensywność, która uczyniła go wielkimPitchfork

Pośmiertny debiut rapera przypomina, dlaczego wciąż możemy nazywać go głosem Nowego JorkuRolling Stone

Na „Shoot For The Stars Aim For The Moon” trafiły trzy platynowe utwory („Hello”, „Got It On Me”, „Something Special”), dwa podwójnie platynowe kawałki („The Woo”, „What You Know About Love”), dwa potrójnie platynowe („Mood Swings”, „Dior”) oraz czterokrotnie platynowe „For The Night”. „Dior” otrzymało również nominację do Grammy w kategorii Najlepsze wykonanie rap. Dotychczasowy katalog Pop Smoke’a przekroczył już 20 milardów streamów.

Dziennikarze „The New York Times” nazwali go „Królem Balu Brooklyńskiego Rapu”, a portal Complex napisał, że „wniósł na nowojorską scenę rapową taką ekscytację, jaka nie była na niej obecna od dawna”. Artysta, którego miesięcznie na Spotify słucha 10 mln słuchaczy, był chlubą dzielnicy Brooklyn. W 2019 ukazał się jego przełomowy mixtape „Meet The Woo”, który zgromadził 280 mln streamów na całym świecie. W bardzo entuzjastycznej recenzji na łamach Pitchforka można było przeczytać: „Raper z Brooklynu dowozi wszystkie obietnice, a jego debiut jest wypełniony najcięższymi i najbardziej brudnymi kawałkami, jakie tylko mógł stworzyć”. „Meet The Woo 2” ujrzało światło dzienne w 2020 i zadebiutowało na 8. pozycji Billboard 200. Osiem singli (w tym pięć platynowych lub multi-plantynowych) łącznie zgromadziło ponad 10 mln streamów. Jego debiutancki album, pośmiertnie wydane „Shoot For The Stars Aim For The Moon”, zadebiutował na szczycie Billboard 200, spędził 34 tygodnie w Top 5, utrzymywał się na szczycie listy Hip Hop/R&B Album najdłużej od 1990 roku, trafił na szczyt list sprzedaży w Australii, Kanadzie, Danii, Nowej Zelandii, Norwegii i Szwajcarii, a także stał się najpopularniejszym debiutanckim albumem 2020 roku w Wielkiej Brytanii. Album odnotował ponad 11 miliardów streamów i przyniósł wiele platynowych oraz multiplatynowych singli.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: pop smoke