Aktualności

25-06-2021-09:11:54

Jack Savoretti z albumem „Europiana”

Udostępnij! Tweetnij!

Singlem wiodącym jest przebojowe „Who’s Hurting Who” ft. Nile Rodgers, natomiast w dniu premiery albumu artysta zaprezentował kolejnego singla – „Secret Life”.

foto: Chris Floyd

„Europiana” to następca przełomowego albumu „Singing to Strangers” (2019), trzeciego albumu artysty i pierwszego numeru jeden w Wielkiej Brytanii w karierze. Poprzedni krążek został nagrany w Rzymie w studiu Ennio Morricone, natomiast nowy album powstawał pomiędzy lockdownami w domu Jacka w Oxfrodshire.

„Europiana” to nie brzmienie. To odniesienia, inspiracje i emocje. To muzyka wakacji w dzieciństwie, przystosowana do współczesnych czasów – wyjaśnia Savoretti.

Album ponownie wyprodukował Cam Blackwood (George Ezra, London Grammar, Florence & The Machine). W nagraniach udział wziął koncertowy zespół Savorettiego. John Oates nagrał gitarę i chórki do „When You’re Lonely”.

11 utworów na płycie opowiada w dużej mierze o rodzinie, przyjaźni i niepewnej naturze miłości, więc nie jest niespodzianką, że w kilku piosenkach możemy usłyszeć żonę oraz dzieci artysty. – „Singing to Strangers” było moim pierwszym albumem, który nie był w pełni o mnie, co bardzo mi się podobało. „Europiana” idzie o krok dalej. Pojawia się więcej postaci i większe pomysły. Patrzę na świat na zewnątrz, nie do wewnątrz.

Przez tygodnie dosłownie żyliśmy „Europianą”. Zespół przyjeżdżał do mojego domu, robiliśmy wielki lunch, jedliśmy na zewnątrz. Potem wchodziliśmy do środka i w pokoju, który zwykle jest salonem, ale na czas nagrań zmienił się w studio, nagrywaliśmy płytę. Słońce i zabawa są wpisane w te piosenki – powiada Savoretti.

Każdy z utworów rzeczywiście brzmi, jakby przebijały się przez niego ciepłe promienie słoneczne. „Europiana” to brzmienie niebieskiego nieba i ciepłych dni. Bez wątpienia krążek będzie stanowił świetny soundtrack waszego lata.

Jack Savoretti – „Europiana” – lista utworów:

1. I Remember Us

2. Secret Life 

3. Who's Hurting Who

4. When You're Lonely

5. More Than Ever

6. Too Much History 

7. Dancing In The Living Room

8. Each And Every Moment 

9. The Way You Said Goodbye 

10. Calling Me Back To You 

11. War Of Words


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!