Aktualności

10-10-2022-10:56:08

Jack Savoretti na koncertach w Polsce!

Udostępnij! Tweetnij!

Jack Savoretti w najbliższych dniach zagra dwa koncerty dla polskich fanów. Publiczność we Wrocławiu (12.10) i Warszawie (11.10) szykuje się na przyjęcie artysty.

foto: Chris Floyd

Trasa koncertowa „Europiana” promuje najnowszy album studyjny i wydawnictwo „Europiana Encore”. Brytyjczyk o włoskich korzeniach wystąpi 11 października w warszawskim klubie Palladium oraz 12 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.  

Bilety dostępne na www.eventim.pl/goodtaste oraz www.ebilet.pl.  

Jack Savoretti od lat konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. Gdy w 2015 roku promował album „Written In Scars”, jego muzyka szturmem wdarła się na listy przebojów, a on sam zyskał międzynarodową popularność, za którą poszło uznanie krytyków. Wydanym w 2019 roku albumem „Singing to Strangers” jedynie przypieczętował swoją pozycje pokazując, że można łączyć zamiłowanie do muzyki z lat 60. i 70. z współczesną elektroniką, akustyczne dźwięki gitar i fortepian z tanecznymi melodiami, tworząc popowe kompozycje niepozbawione rockowego czy popowego charakteru. W ubiegłym roku wydał album „Europiana”, a 20 maja ukaże się „Europiana Encore”, uzupełnione o 6 kompozycji. Płytę zwiastuje kultowy już przebój „You Don't Have To Say You Love Me / Io Che Non Vivo Senza Te (Medley)" w wykonaniu Jacka Savorettiego, który w latach 60. został rozsławiony przez Dusty Springfield, a później był wykonywany m.in. przez Elvisa Presleya. Piosenka jest dostępna w serwisach streamingowych. 

- Europiana to nie tylko dźwięk. To nawiązania, inspiracje i przywoływane emocje. To wakacyjna muzyka z mojego dzieciństwa osadzona w teraźniejszości -  mówi Jack Savoretti. Nad płytą artysta pracował z Cam Blackwoodem (George Ezra, London Grammar, Florence & The Machine), ale zapowiadająca wydawnictwo, singlowa propozycja „Who's Hurting Who” to efekt spotkania z legendarnym Nilem Rodgersem i Markiem Ralphem. Tak powstał przebojowy, energiczny, optymistyczny i niepozbawiony groove utwór. Album zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży, stając się drugim albumem Savorettiego, po „Singing to Strangers”, z tym tytułem. 

Savoretti zaprosił do udziału w nagraniach również swoje dzieci, bo jak sam przyznaje, cieszy go fakt, że nie tworzy już muzyki skupionej tylko wokół jego samego. - Singing to Strangers było pierwszym albumem, który nie był wyłącznie o mnie. Europiana idzie o krok dalej, pojawia się więcej bohaterów. Rozglądam się po świecie. Na koncertach w Warszawie i we Wrocławiu będzie można posłuchać artysty wykonującego najnowsze utwory, nie zabraknie też przebojów z wcześniejszych albumów. 

Harmonogram koncertów: 

11 października 2022, wtorek, godz. 20:00 – Palladium, Warszawa 

12 października 2022, środa, godz. 20:30 – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław 

Regulamin Imprezy jest dostępny na www.goodtaste.pl/regulamin


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!