Aktualności

13-07-2021-08:35:44

Nowy cud od Nothing But Thieves

Udostępnij! Tweetnij!

Nothing But Thieves zapowiedzieli właśnie 5-utworową EP-kę „Moral Panic II”, kontynuację ich zeszłorocznego albumu „Moral Panic”. Wydawnictwo promuje drugi po „Futureproof” singiel, „Miracle, Baby”.

Materiały prasowe

„Moral Panic II” jest następcą uznanego trzeciego albumu zespołu „Moral Panic”. Pomimo tematycznych i tekstowych powiązań, EP-ka została napisana po ukończeniu płyty. Zawiera 5 zupełnie nowych utworów, w tym ostatni singiel „Futureproof” i najnowszy „Miracle, Baby”. To refleksyjne dzieło zabarwione emocjami, gniewem i nadzieją, która otwarcie porusza problemy współczesnego społeczeństwa. EP-ka ukaże się 23 lipca za pośrednictwem RCA Records i jest już dostępna w przedsprzedaży.

„«Moral Panic II» to coś, co postanowiliśmy zrobić dopiero po zmiksowaniu i zmasterowaniu części I. Czuliśmy, że nie skończyliśmy jeszcze z motywem «Moral Panic» – myślę, że częściowo dlatego, że nie byliśmy jeszcze w stanie pojechać z nim w trasę, krok naprzód nie wydawał się być w porządku. Mieliśmy jednak czas na ocenę albumu i zbadanie niektórych ścieżek, które mógł ominąć”, mówi zespół.

„Ważnym było, aby «Moral Panic II» składała się z całkowicie świeżych, nowo napisanych piosenek, a nie utworów, które po prostu nie znalazły się na albumie, tak jak funkcjonowałaby tradycyjna wersja deluxe. Brzmi znajomo, ale przy okazji skupiliśmy się na nowej stronie zespołu. Część II naprawdę dopełnia część I – powinny być traktowane jako jeden projekt”.

Utwór „Miracle, Baby”, wyprodukowany przez Richa Costeya (Biffy Clyro, Haim, Foo Fighters), intensywnie urzeka i daje kolejny przedsmak „Moral Panic II”. „«Miracle, Baby» został napisany bezpośrednio po «Futureproof». Eksperymenty z wpływami hip-hopu i R’n’B naprawdę pomogły nam wskazać kierunek, w którym powinniśmy podążać – staraliśmy się czerpać inspirację wokalną z soulu i funku, a muzyczną z niemal progrockowego tła. Słowa utworu są odświeżająco beztroskie. Chcieliśmy stworzyć pewną narrację – właściwie brzmią jak żart, ale koniec wydaje się je jakoś odwracać i sprawia, że całość jest bardziej dynamiczna”.

Wydany w zeszłym roku trzeci album „Moral Panic” zdobył ponad 102 miliony odtworzeń, a także wygrał nagrodę Best Indie Act na Global Radio 2021 Awards. „Moral Panic” był następstwem EP-ki „What Did You Think When You Made Me This Way” z 2018 roku, uznanego albumu „Broken Machine” z 2017 roku oraz debiutanckiego albumu „Nothing But Thieves”.

Ostatnie kilka lat było niezłą przejażdżką dla Nothing But Thieves. Sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 907 milionów streamów, zdobyli lojalną i szeroką rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ostatnia trasa koncertowa sprzedała się w 150 tysiącach biletów. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, w tym w Polsce. Po premierze nowych piosenek na początku 2020 roku, zeszłej wiosny wyruszyli w międzynarodowe trasy koncertowe, w tym koncert dla 6500 osób na Moscow Adrenaline Stadium.

W skład Nothing But Thieves wchodzą Conor Mason (wokal, gitary), Joe Langridge-Brown (gitary), Dominic Craik (gitary, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) i James Price (perkusja). Po zeszłorocznych trzech występach online „Live from the Warehouse”, jesienią zespół nareszcie zagra utwory z „Moral Panic” na żywo podczas trasy po Wielkiej Brytanii, Irlandii i Europie. Będzie to trasa, której nie można przegapić.

Lista utworów „Moral Panic II”:

1. Futureproof

2. If I Were You

3. Miracle, Baby

4. Ce n’est Rien

5. Your Bloodźródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!