Aktualności

27-07-2021-09:04:57

Nothing But Thieves z EP-ką „Moral Panic II”

Udostępnij! Tweetnij!

Następczyni trzeciego albumu zespołu „Moral Panic”, 5-utworowa EP-ka „Moral Panic II” z singlami „Miracle, Baby” oraz „Futureproof” jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych.

Materiały prasowe

Pomimo tematycznych i tekstowych powiązań, Epka „Moral Panic II” została napisana po ukończeniu poprzedniej płyty. Zawiera 5 zupełnie nowych utworów, w tym ostatni singiel „Futureproof” i najnowszy „Miracle, Baby”. To refleksyjne dzieło zabarwione emocjami, gniewem i nadzieją, która otwarcie porusza problemy współczesnego społeczeństwa.

„«Moral Panic II» to coś, co postanowiliśmy zrobić dopiero po zmiksowaniu i zmasterowaniu części I. Czuliśmy, że nie skończyliśmy jeszcze z motywem «Moral Panic» – myślę, że częściowo dlatego, że nie byliśmy jeszcze w stanie pojechać z nim w trasę. Krok naprzód nie wydawał się być w porządku. Mieliśmy jednak czas na ocenę albumu i zbadanie niektórych ścieżek, które mógł ominąć” - mówi zespół.

„Ważnym było, aby «Moral Panic II» składało się z całkowicie świeżych, nowo napisanych piosenek, a nie utworów, które po prostu nie znalazły się na albumie, tak jak funkcjonowałaby tradycyjna wersja deluxe. Brzmi znajomo, ale przy okazji skupiliśmy się na nowej stronie zespołu. Część II naprawdę dopełnia część I – powinny być traktowane jako jeden projekt”.

Wydany w zeszłym roku trzeci album „Moral Panic” zdobył ponad 102 miliony odtworzeń, a także wygrał nagrodę Best Indie Act na Global Radio 2021 Awards. „Moral Panic” była następstwem EP-ki „What Did You Think When You Made Me This Way” z 2018 roku, uznanego albumu „Broken Machine” z 2017 roku oraz debiutanckiego albumu „Nothing But Thieves”.

Ostatnie kilka lat było niezłą przejażdżką dla Nothing But Thieves. Sprzedając ponad milion albumów na całym świecie i osiągając ponad 907 milionów streamów, zdobyli lojalną rzeszę fanów dzięki swojemu wpływowemu altrockowemu brzmieniu. Ostatnia trasa koncertowa sprzedała się w 150 tysiącach biletów. Ich debiutancka płyta stała się najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiego zespołu rockowego w USA w 2015 roku. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, w tym w Polsce. Po premierze nowych piosenek na początku 2020 roku, zeszłej wiosny wyruszyli w międzynarodowe trasy koncertowe, dając koncerty między innymi dla 6500 osób na Moscow Adrenaline Stadium.

W skład Nothing But Thieves wchodzą Conor Mason (wokal, gitary), Joe Langridge-Brown (gitary), Dominic Craik (gitary, klawisze), Philip Blake (gitara basowa) i James Price (perkusja). Po zeszłorocznych trzech występach online „Live from the Warehouse”, jesienią zespół nareszcie zagra utwory z „Moral Panic” na żywo podczas trasy po Wielkiej Brytanii, Irlandii i Europie. Ostatnio ogłosili również daty trzech kameralnych koncertów na rozgrzewkę w Wielkiej Brytanii, które odbędą się już w sierpniu. Będzie to trasa, której nie można przegapić.

Lista utworów „Moral Panic II”:

1. Futureproof

2. If I Were You

3. Miracle, Baby

4. Ce n’est Rien

5. Your Blood


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!