Aktualności

20-07-2021-10:16:30

Foo Fighters w coverach Bee Gees!

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół wydał album disco specjalnie na Record Store Day 2021.

Materiały prasowe

Album „Hail Satin” to płyta wydana przez Foo Fighters pod nazwą Dee Gees. Na stronie A albumu znajdują się cztery covery utworów Bee Gees – „You Should Be Dancing”, „Night Fever”, „Tragedy” oraz „More Than a Woman”, a także przeróbka solowego utworu Andy’ego Gibba – „Shadow Dancing”. 

Inspiracją do sięgnięcia po twórczość Bee Gees był dla zespołu dokument HBO o tej legendarnej grupie. „Chodziliśmy do studia każdego dnia, nagrywaliśmy i filmowaliśmy rzeczy. Mieliśmy listę rzeczy, które powinniśmy zrobić i było na niej napisane »Nagrać cover dla Jo«. Kiedy o tym rozmawialiśmy, ktoś wspomniał „Hej, widzieliście ten dokument o Bee Gees?”. Byłem chyba ostatnią osobą na Ziemi, która go nie widziała. Zaproponowałem, żebyśmy nagrali cover Bee Gees! Ktoś zapytał: »OK, ale jak to zrobimy?!«, więc powiedziałem, żebyśmy zrobili to tak, jak Bee Gees” – opowiada Dave Grohl.

Na stronę B płyty składa się pięć koncertowych wersji utworów z ostatniego albumu Foo Fighters – „Medicine at Midnight”, który ukazał się w lutym 2021 roku.

Hail Satin:

1. You Should Be Dancing

2. Night Fever

3. Tragedy

4. Shadow Dancing

5. More Than a Woman

6. Making a Fire

7. Shame Shame

8. Waiting on a War

9. No Son of Mine

10. Cloudspotter


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!