Aktualności

06-09-2021-14:04:41

„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”: soundtrack pełen hitów

Udostępnij! Tweetnij!

W kinach można już oglądać najnowszy film Marvela „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, a w serwisach cyfrowych pojawił się soundtrack do produkcji. Na krążku plejada gwiazd: Anderson .Paak, DJ Snake, 21 Savage, Rick Ross, Niki, Rich Brian,  Swae Lee, Jhené Aiko, Saweetie, Audrey Nuna, Guapdad 4000, Warren Hue i wielu innych. Producentami wykonawczymi soundtracku są Sean Miyashiro i 88rising.

Materiały prasowe

88rising w trakcie tworzenia utworów na soundtrack ściśle współpracował z reżyserem „Shang-Chi”, Destinem Danielem Crettonem. Historyczny projekt pokazuje talent azjatyckich artystów, którzy są gotowi, by podbić światowe sceny. Umiejscowienie akcji filmu w San Francisco pozwala także na zaprezentowanie doświadczeń Amerykanów azjatyckiego pochodzenia – co oznacza dom, jakie wyzwania łączą się z rodziną czy miłością. Album, podobnie jak film, skupiają się na uniwersalnym temacie relacji – zwłaszcza z najbliższymi – i tym, jak zmieniały się one przez kolejne pokolenia oraz jak może wyglądać ich przyszłość.

Sean Miyashiro, założyciel kolektywu 88rising, mówi: – Zaprosiłem na ten album artystów, którzy mogli opowiedzieć historie o bezwarunkowej miłości, przypomnieć sobie swoje dorastanie – przywołać wspomnienia smaku zupy przygotowanej przez mamę – i o tym, jak rodzina zawsze była gotowa cię wspierać, nawet jeśli tego nie doceniałeś. Na soundtracku mamy też piosenki dedykowane pierwszym tańcom naszych rodziców. Chcieliśmy uczcić ich miłość i młodość. Ale przede wszystkim ich poświęcenie, odwagę i niesamowitą wytrwałość, by dać nam przestrzeń do bycia wielkim. Wszystkie te znaczenia połączyliśmy z motywem odwagi oraz wypełniania swojego przeznaczenia.

Reżyser „Shang-Chi”, Destin Daniel Cretton, dodaje: – Muzyka jest bijącym sercem naszego filmu. Podczas montażu wielokrotnie inspirowaliśmy się fragmentami piosenek nagranych przez tych wszystkich wspaniałych artystów. Gdy po raz pierwszy rozmawiałem z Seanem o moim pomyśle na album, od razu wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć coś, co sprawdzi się zarówno jako samodzielne wydawnictwo, jak i zostanie świetnie dopasowane do motywów, o których opowiadamy w filmie: o rodzinie, dziedzictwie, bólu i uzdrowieniu. Chcieliśmy też stworzyć po prostu świetną płytę, która będzie idealnie sprawdzała się w radosnych momentach. Niezmiernie cieszę się, że w końcu mogliśmy podzielić się tymi utworami oraz filmem z całym światem.

W filmie „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” występują m.in. Simu Liu, Tony Leung, Awkwafina, Fala Chen, Meng’er Zhang, Florian Munteanu, Ronny Chieng i Michelle Yeoh. 

„Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” – lista utworów:

1. Always Rising - NIKI, Rich Brian, Warren Hue

2. Diamond + and Pearls - DPR LIVE, DPR IAN, peace.

3. In The Dark - Swae Lee, Jhené Aiko

4. Lazy Susan - 21 Savage, Rich Brian, Masiwei, Warren Hue

5. Nomad - Zion.T, Gen Hoshino

6. Fire in the Sky - Anderson .Paak

7. Lose Control – JJ Lin 

8. Every Summertime – NIKI

9. Never Gonna Come Down - Mark Tuan, BIBI

10. Foolish - Rich Brian, Warren Hue, Guapdad 4000

11. Clocked Out! - Audrey Nuna, NIKI

12.Act Up - Rich Brian, Earthgang

13. Baba Says -  Various Artists

14.Run It - DJ Snake, Rick Ross, Rich Brian 

15. Swan Song - Saweetie, NIKI

16. War With Heaven – keshi

17. Hot Soup - 88rising, Simu Liu

18. Warriors - Warren Hue, Seori

Pierwszymi singlami zapowiadającymi wydawnictwo były utwory „Lazy Susan” wykonany przez takie gwiazdy jak 21 Savage, Rich Brian, Masiwei i Warren Hue oraz „Every Summertime” NIKI. Później przyszedł czas na rasowy banger „Run It” DJ Snake’a, Ricka Rossa i Rich Briana. „In The Dark” Swae Lee i Jhené Aiko jeszcze bardziej podgrzało atmosferę wyczekiwania na soundtrack. 12 z 18 utworów z albumu usłyszymy w filmie, a dodatkowo w serwisach cyfrowych pojawiła się także ścieżka dźwiękowa do „Shang-Chi” skomponowana przez Joela P. Westa.

Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings: The Album

Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings: The Album - Various Artists , tylko w empik.com: 52,99 zł . Przeczytaj recenzję Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings: The Album. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \r

więcej


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!