Aktualności

17-05-2022-12:28:13

Ścieżka dźwiękowa do 4. sezonu Stranger Things już wkrótce

Udostępnij! Tweetnij!

Legacy Recordings oraz Sony Music Entertainment zapowiadają premierę soundtracku do czwartego sezonu hitowego serialu „Stranger Things”, który ukażę się w serwisach digitalowych w dwóch częściach. Fizyczna premiera na CD i MC już we wrześniu.

Materiały prasowe

Premiera „Season 4, Volume 1” już 27 maja. Druga część ścieżki dźwiękowej zadebiutuje w serwisach streamingowych w piątek – 1 lipca. Album zawierać będzie specjalną wersję utworu Journey – „Seperate Ways (Worlds Apart) [Bryce Miller/Alloy Tracks Remix]”.

Posłuchaj utworu Journey – „Seperate Ways (Worlds Apart) [Bryce Miller/Alloy Tracks Remix]”

Album „Stranger Things: Soundtrack from the Netflix Series, Season 4” zawiera kluczowe utwory z różnych epok i stylów, które znalazły się w najnowszym sezonie serialu. Płyta została wyprodukowana przez The Duffer Brothers oraz Norę Felder, która nominowana była do prestiżowych nagród Grammy oraz Emmy. Felder jest odpowiedzialna za muzykę w serialu od pierwszego sezonu. Kontynuacja „Stranger Things” na Netflix została podzielona na dwie części. 4 sezon serialu będzie miał 9 odcinków, a za produkcję odpowiadają The Duffer Brothers, Shawn Levy, Dan Cohen oraz Iain Paterson.

W 2017 roku nakładem Legacy Recordings i Sony Music Entertainment ukazał się album z utworami z pierwszego i drugiego sezonu serialu. Zawierał popularne utwory i klasyki z lat osiemdziesiątych. Zadebiutował w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych płyt w Stanach Zjednoczonych. Był również nominowany do nagrody Grammy w kategorii „Best Compilation Soundtrack for Visual Media”.

2 lata później, w 2019 roku ukazała się ścieżka dźwiękowa do trzeciego części „Stranger Things”, na której znalazło się 15 utworów.

Pierwsza część „Stranger Things 4” pojawi się na platformie Netflix już 27 maja, pięć tygodni później – 1 lipca fani będą mogli oglądać kontynuację czwartego sezonu. W obsadzie ponownie będzie można zobaczyć Winonę Ryder, Davida Harboura, Finna Wolfharda, Millie Bobby Brown, Gatena Matarazzo, Caleba McLaughlina, Noah Schnappa, Sadie Sink, Natalię Dyer, Charliego Heatona, Joe Keery, Mayę Hawke, Priah Ferguson, Carę Buono oraz Bretta Gelmana.

Minęło sześć miesięcy od bitwy o Starcourt, która sprowadziła terror i zniszczenie na miasteczko Hawkins. Zmagając się ze skutkami, grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona – a poruszanie się po zawiłościach liceum wcale nie ułatwia sprawy. W tym najbardziej bezbronnym czasie pojawia się nowe i przerażające nadprzyrodzone zagrożenie, przedstawiające makabryczną tajemnicę, która jeśli zostanie rozwiązana może w końcu położyć kres okropnościom z Drugiej Strony.

Od swojej premiery w 2016 roku, okrzyknięty mianem globalnego fenomenu serial „Stranger Things” zdobył ponad 65 statuetek i 175 nominacji do takich nagród jak Emmy, Złoty Glob, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, nagroda Peabody’ego, nagroda dla programu roku AFI, nagrody People’s Choice, nagrody MTV Movie & TV, nagrody Teen Choice i wiele innych. Trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy w kategorii najlepszego dramatu serial jest jednym z najczęściej oglądanych tytułów na Netflix. Sezon 3 wygenerował 582 milionów godzin oglądania, co zapewniło mu drugie miejsce wśród najpopularniejszych serial anglojęzycznych w netflixowym Top 10. Twórcami „Stranger Things” są bracia Matt i Ross Dufferowie, a za produkcję serialu odpowiadają Monkey Massacre Productions i 21 Laps Entertainment oraz Iaina Patersona i Curtisa Gwinna.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: