Aktualności

10-09-2021-09:25:02

Wspaniałe występy podczas New Repertoire Label Night w Haus Zenner!

Udostępnij! Tweetnij!

7 września 2021 firma Deutsche Grammophon zorganizowała „New Repertoire Label Night”, w nowo otwartym ogrodzie i sali muzycznej Haus Zenner, w pięknym berlińskim parku Treptower.

foto: Julia Schoierer

Impreza z udziałem gwiazd ale przede wszystkim z ciekawą częścią muzyczną – występami pianisty Víkingura Ólafssona i duetu kompozytorsko-wykonawczego Hani Rani i Dobrawy Czocher – podkreśliła mocne zaangażowanie DG we współczesną scenę muzyki klasycznej.

Po tym, jak Hania i Dobrawa wykonały wybór utworów ze swojego debiutanckiego dla DG albumu („Inner Symphonies” ukaże się 15 października), zaproszona publiczność miała okazję wysłuchać wykładu zdobywczyni Oscara, kompozytorki Hildur Guðnadóttir. Wieczór zakończyła rozmowa z jej rodakiem Vikingurem Ólafssonem, który wykonał kilka utworów ze swojego – czwartego dla DG – solowego albumu, „Mozart & Contemporaries”, wydanego 3 września.

Poprowadzone przez Nanję Oedi – dyrektor ds. marketingu nowego repertuaru w Deutsche Grammophon i Christiana Badzurę – wiceprezesa A&R New Repertoire, wydarzenie odzwierciedlało bogactwo najnowocześniejszej muzyki stworzonej w ostatnich latach przez zespół współczesnych kompozytorów związanych z DG, takich jak między innymi: Max Richter, Agnes Obel, Roger i Brian Eno, Peter Gregson, Agnes Obel i Joep Beving.

- Dzisiejszej nocy chodziło o świętowanie zarówno powrotu muzyki na żywo, jak i najnowszych osiągnięć niektórych naszych wybitnych artystów – powiedziała Nanja Oedi. -  Podobnie jak w przypadku zeszłorocznej Label Night w LA, chcieliśmy podkreślić, jak ważna jest muzyka współczesna dla Deutsche Grammophon i jesteśmy podekscytowani, że tego wieczoru podzieliliśmy się tym przesłaniem z naszymi kluczowymi partnerami z branż kreatywnych.

- To była przyjemność zebrać razem naszych artystów i gości, szczególnie w tym wspaniałym nowym miejscu – dodał Christian Badzura.
Współczesny katalog Deutsche Grammophon stał się miejscem docelowym dla każdego, kto szuka niesamowitej kreatywności.  Oprócz poznania najnowszych albumów Víkingura oraz Hani i Dobrawy, mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych refleksji Hildur i Vikingura na temat procesu tworzenia muzyki. To była świetna wizytówka dla katalogu New Repertoire Deutsche Grammophon.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!