Aktualności

10-09-2021-09:05:58

10. lecie „Concerto: One Night in Central Park”

Udostępnij! Tweetnij!

Jeden z najważniejszych albumów koncertowych w historii świętuje swoje 10. lecie specjalnym wydaniem. Premiera 10 września. 

foto: Luca Rossetti

- Koncert w Central Park reprezentuje prawdopodobnie szczyt mojej kariery muzycznej lub przynajmniej stanowi najbardziej ekscytujący moment w całej mojej karierze.  Zdałem sobie sprawę, że moje marzenia zostały przewyższone przez rzeczywistość. Że moja rzeczywistość przerosła moje marzenia. - Andrea Bocelli

- To był pamiętny kamień milowy w mojej karierze. Jeden z najważniejszych i najbardziej przytłaczających emocjonalnie momentów. Ogromne przedsięwzięcie, którego przygotowanie zajęło 16 miesięcy pracy, a także odważny i ambitny projekt artystyczny. Koncert, który stał się moim pierwszym w pełni nagranym na żywo albumem, na którym każda nuta została nagrana na żywo, bez siatki zabezpieczającej. – Andrea Bocelli.

Jeden z najsłynniejszych śpiewaków wszechczasów, opowiada o szczególnie wzruszającym momencie w swojej karierze, koncercie „One Night in Central Park”. Spełniło się marzenie z dzieciństwa, wydarzenie to potwierdziło globalny status Andrei Bocellego jako muzycznej supergwiazdy. Teraz, latem 2021 roku, Bocelli obchodzi jubileusz dziesięciolecia tego wydarzenia. Specjalny, zremasterowany album „Concerto: One Night in Central Park” oddaje czarujący charakter koncertowego albumu, który został pięknie nagrany w Nowym Jorku 15 września 2011 roku. Zawiera również nowe nagranie „O Sole Mio”. 

Nowy album ukazał się nakładem Decca Records / Sugar (premiera 10 września).

Album poświęcony jest pamięci ukochanego ojca artysty, który nigdy nie miał okazji przepłynąć oceanu. Andrea Bocelli czule wspomina zachęty do pracy z muzyką ze strony swojej rodziny, gdy był dopiero początkującym artystą. Ta unikalna noc w Central Parku była więc wtedy i jest także dzisiaj swoistym hołdem i pięknym snem, inspirowanym mocą ojcowskiej miłości…

Muzycznymi gośćmi wieczoru byli: Celine Dion, Tony Bennett, David Foster i Chris Botti – wszyscy zaprezentowali mistrzostwo artystyczne na wysokim poziomie. To zdumiewające miejsce zgromadziło ponad 70 000 uwielbiających Bocellego fanów i ponad 200 muzyków! 

Czterdzieści osiem godzin po premierze tego wydawnictwa będzie można ponownie przeżyć wydarzenia tego wyjątkowego wieczoru, na kanale YouTube, już 12 września o godzinie 20:00 (czasu polskiego):

Reedycja albumu ukaże się jako: zremasterowany dysk CD, Fan Edition CD / DVD, Limited Fan Edition CD/DVD z plakatem, 180g złoty winyl, DVD i Blu-ray.

Lista repertuarowa albumu:

1. LA DONNA E' MOBILE - Rigoletto

2. DI QUELLA PIRA - Il Trovatore

3. AVE MARIA CENTRAL PARK VERSION

4. VICINO A TE S'ACQUETA - Andrea Chénier - Duet with Ana María Martínez

5. AU FOND DU TEMPLE SAINT - Les Pêcheurs de perles - Duet with Bryn Terfel

6. O SOAVE FANCIULLA - La Bohème - Duet with Pretty Yende

7. LIBIAMO NE' LIETI CALICI - " La Traviata” with P. Yende, B Terfel, A.M. .Martínez

8. AMAZING GRACE

9. NEW YORK, NEW YORK - Duet with Tony Bennett

10. THE PRAYER - Duet with Céline Dion, with David Foster on piano

11. MORE (Ti guarderò nel cuore) with Chris Botti on trumpet and David Foster on piano

12. YOUR LOVE (Once upon a time in the west)

13. NEL BLU, DIPINTO DI BLU (Volare) with David Foster on piano

14. FUNICULI' FUNICULA' with Andrea Griminelli on flute

15. EN ARANJUEZ CON TU AMOR - Concierto de Aranjuez with Nicola Benedetti on violin

16. TIME TO SAY GOODBYE (Con te partirò) duet with Ana María Martínez

17. NESSUN DORMA - Turandot

18. 'O SOLE MIO (BONUS TRACK)


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!