Aktualności

01-10-2021-10:15:32

Posłuchaj „Speaking With Trees” z nadchodzącej płyty Tori Amos

Udostępnij! Tweetnij!

Premiera „Ocean to Ocean” 29 października. 

Materiały prasowe

Tori Amos wyda swój nowy długo oczekiwany album „Ocean to Ocean już 29 października 2021 (Decca Records). Ta osobista kolekcja nagrań jest uniwersalną historią o spadaniu na samo dno i sile podnoszenia się po upadkach. Tak samo jak świat cierpiał z powodu nagłej straty życia, muzyki na żywo, możliwości podróżowania, cierpiała również Tori, dla której pandemia była wyjątkowo trudnym czasem.

Pierwszy singiel i wiodący track na albumie „Speaking With Trees” wyraża głęboki smutek i ból Artystki gdy nie było możliwości spotkania z publicznością na żywo. Ta stłumiona energia Tori jest wyczuwalna w dźwiękach fortepianu i towarzyszących rytmach perkusji Matta Chamberlaina. „Schowałam Twoje prochy pod drzewem, nie dziw się, że nie pozwalam Ci odejść” ( „I’ve been hiding your ashes under the tree house don’t be surprised I cannot let you go”.)

„Ocean to Ocean” mówi o poczuciu zagubienia, zarówno geograficznego, jak i emocjonalnego. Jest to album mówiący o potrzebie bliskości i miłości, a także o wzajemnym wsparciu w destrukcyjnych czasach. Wypełniony melancholijnym pragnieniem, znanym z najwcześniejszej twórczości Tori Amos. Jak na płytę napisaną w ograniczonych warunkach, dwie rzeczy są niezwykłe – bogata stylistyka, od tanga po kinowe romanse oraz głębia utworów, które przypominając serie miłosnych listów przepełnione są uczuciem do najbliższych.

- Wszyscy mieliśmy momenty, które nas nokautowaly - mówi Tori - Ten album odnajdzie Cię właśnie w takiej chwili – szczególnie jeśli jest to chwila straty. Fascynuje mnie to, w jakiś sposób ludzie potrafią sobie radzić z tragedia, jak przechodzą przez moment żalu i żałoby. Zrozumienie tego jest kluczem….Czasem to nie jest kwestia tabletki czy kieliszka podwójnej tequili. Trzeba być obecnym i trzeba być razem w tym bagnie. Ja chce się z Toba spotkać właśnie tam…w bagnie.

„Ocean to Ocean”, to najbardziej osobista kreacja Tori Amos od lat. Na albumie, artystka powraca do emocji zakorzenionych w pierwszych pisanych przez nią utworach. Tori dotarła w głąb siebie i oddała się swego rodzaju introspekcji, podobnie jak przy powstaniu swojego debiutanckiego albumu „Little Earthquakes”.

Tori Amos odwiedzi Polskę 17 lutego, na wyjątkowy i jedyny koncert w Katowickim Spodku!

Bilety jeszcze w sprzedaży na stronach:

shop.metalmind.com.pl, www.eventim.plwww.ebilet.pl, www.biletin.pl


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: tori amos