Aktualności

04-10-2021-10:15:48

Niezwykły występ Lady Gagi w warszawskiej Arkadii

Udostępnij! Tweetnij!

Miliony fanów na całym świecie podziwiało gwiazdę

Materiały prasowe

Lady Gaga, 12-krotna laureatka Grammy i zdobywczyni Oscara, zaprezentowała na żywo materiał z najnowszego albumu „Love For Sale” wypełnionego duetami z Tonym Bennettem. Koncert odbył się we współpracy z siecią centrów handlowych Westfield.

Sympatycy piosenkarki w Stanach Zjednoczonych i Europie mieli okazję wysłuchać premierowo materiału z jazzowej płyty podczas występu, który był transmitowany w wybranych centrach handlowych, w tym w warszawskiej Arkadii. W ponad 20 lokalizacjach przygotowano jazzowe strefy zainspirowane albumem, gdzie fani mogli wspólnie podziać show online.

W zjawiskowej sukni z piór, zaprojektowanej przez siostrę Natali Germanottę, Lady Gaga rozpoczęła koncert od wykonania „Luck Be a Lady”. W towarzystwie 5-osobowego jazz bandu, artystka zaprezentowała ponadto pełne elegancji interpretacje „Night and Day”, „Let’s Do It” i „Fly Me to the Moon”. Ponadto gwiazda zaskoczyła wszystkich wysublimowanymi, jazzowymi wersjami swych przebojów „Poker Face” i „Born this Way”.

Wszyscy, którzy nie mogli pojawić się na dedykowanym premierze „Love For Sale” unikatowym koncercie, mogą do 14 października obejrzeć występ Lady Gagi: 

- Bardzo stęskniłam się za śpiewaniem dla fanów, dlatego dziękuję Westfield za to niesamowite doświadczenie - skomentowała Lady Gaga. - Jazz to najlepsza muzyka z Ameryki do wspólnego słuchania. Możliwość współuczestniczenia w takim koncercie, była tym, o czym marzyłam. Jestem szalenie wdzięczna fanom, gdziekolwiek byli tej nocy.

Wydana 1 października „Love For Sale” to druga wspólna płyta Tony'ego Bennetta i Lady Gagi. Album, będący następcą bestsellerowgo „Cheek to Cheek”, stanowi hołd duetu dla twórczości Cole'a Portera. Na wydawnictwo trafiły wybrane przez oboje artystów klasyki z popowego repertuaru Cole'a Portera, w tym takie standardy jak „I Get a Kick Out of You”, „Night and Day” czy „I’ve Got You Under My Skin”.

Ogłoszenie premiery wydawnictwa odbyło się 3 sierpnia 2021, w dniu 95. urodzin Tony’ego Bennetta. Artysta zapowiedział, że „Love For Sale” będzie ostatnim albumem w jego karierze.

Lady Gaga i Tony Bennett wpadli na pomysł nagrania „Love For Sale” niedługo po tym, gdy ich pierwszy album, „Cheek To Cheek”, zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard w 2015 roku. Nagrany w Electric Lady Studios w Nowym Jorku album „Love For Sale” to niezwykle elegancka i przebojowa zarazem mieszanka jazzu, big bandu i orkiestrowych aranżacji. Już w trakcie sesji u Bennetta zdiagnozowano chorobę Alzheimera, o czym rodzina poinformowała w 2021 roku.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: LADY GAGA