Aktualności

22-10-2021-10:00:49

Elton John wyszedł ze strefy komfortu

Udostępnij! Tweetnij!

Dua Lipa, Lil Nas X, Eddie Vedder, Charlie Puth, Nicki Minaj i Miley Cyrus na albumie Eltona Johna „The Lockdown Sessions”.

foto: Gregg Kemp

- Elton John nagrywa bangery na trudne czasy Onet (⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️)

- Wspaniale słucha się Eltona wykraczającego poza swoją strefę komfortu - Metro (⭐️⭐️⭐️⭐️)

- Szalona przyjemność - MOJO (⭐️⭐️⭐️⭐️)

Elton John wydał właśnie album „The Lockdown Sessions”, który powstawał przez 18 miesięcy w trybie zdalnym. Na płycie znalazł się przebój ze szczytu list przebojów, czyli „Cold Heart (PNAU remix)” z Duą Lipą, a także znakomicie przyjęte single „Finish Line” ze Steviem Wonderem oraz „After All” z Charliem Puthem. Za sprawą tego wydawnictwa legendarny artysta powrócił do swoich korzeni jako muzyka sesyjnego. Wyjście ze strefy komfortu zaowocowało wspaniałym rezultatem.

W marcu 2020 Elton John został zmuszony do zawieszenia rekordowej trasy koncertowej Farewell Yellow Brick Road z powodu pandemii COVID. Gdy świat się zatrzymał, do artysty zaczęły odzywać się gwiazdy, które Elton zapraszał do swojej audycji Rocket Hour w Apple Music. Wymiana kreatywnych pomysłów stała się zalążkiem płyty, którą teraz znamy już jako „The Lockdown Sessions”. Bez wątpienia to jeden z najodważniejszych i najbardziej interesujących albumów w dorobku Eltona Johna.

Płytę otwiera roztańczony hit „Cold Heart (PNAU Remix)” z Duą Lipą i dalej zabiera słuchacza w podróż przez różne gatunku. „The Lockdown Sessions” to kolekcja 16 różnorodnych utworów, z których 10 to zupełnie nowe kompozycje, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. W realizacji materiału udział wzięło ponad 20 artystów reprezentujących rozmaite style, pokolenia, kultury i kraje, w tym Brandi Carlile, Charlie Puth, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years czy Young Thug.

Karierę Eltona Johna trudno porównać do czegokolwiek innego. Jego współprace zarówno z Berniem Taupinem, jak i innymi artystami, wciąż kreują najważniejsze popkulturowe pejzaże. Zaledwie w ubiegłym tygodniu, Elton ustanowił kolejny rekord brytyjskiej listy przebojów, umieszczając singiel w top 10 zestawienia w szóstej dekadzie z rzędu. Elton John, podsumowując swoją karierę, wydał książkę, ruszył w pożegnalną trasę koncertową, wydał kolekcję hitów, a w kinach mogliśmy oglądać brawurowy film o karierze artysty. Teraz „The Lockdown Sessions” pozwolą wszystkim fanom na wejście w zupełnie nowy wymiar świata Eltona Johna.

Elton John – "The Lockdown Sessions” – lista utworów:

1. Elton John & Dua Lipa – Cold Heart (PNAU Remix)

2. Elton John, Young Thug & Nicki Minaj – Always Love You

3. Surfaces feat. Elton John – Learn To Fly

4. Elton John & Charlie Puth – After All

5. Rina Sawayama & Elton John – Chosen Family

6. Gorillaz feat. Elton John & 6LACK – The Pink Phantom

7. Elton John & Years & Years – It's a sin (global reach mix)

8. Miley Cyrus feat. WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo & Chad Smith – Nothing Else Matters

9. Elton John & SG Lewis – Orbit

10. Elton John & Brandi Carlile – Simple Things

11. Jimmie Allen & Elton John – Beauty In The Bones

12. Lil Nas X feat. Elton John – One Of Me

13. Elton John & Eddie Vedder – E-Ticket

14. Elton John & Stevie Wonder – Finish Line

15. Elton John & Stevie Nicks – Stolen Car

16. Glen Campbell & Elton John – I’m Not Gonna Miss You

Dorobek Eltona Johna to 1 diamentowy, 40 platynowych lub multi-platynowych i 23 złote albumy w samej Wielkiej Brytanii, ponad 50 hitów w top 50 oraz 300 mln egzemplarzy sprzedanych płyt na całym świecie. Singiel "Candle in the Wind” z 1997 sprzedał się w rekordowym nakładzie przekraczającym 33 mln kopii. "Diamonds”, album z największymi przebojami gwiazdora muzyki, trafił do top 5 UK, stając się 40. albumem Eltona w Top 50.

W sierpniu 2018 artysta stał się najczęściej odnotowywanym solowym artystą w Billboard Hot 100, z 67 utworami, w tym 9 numerami jeden i 27 w top 10. Jego pożegnalna trasa koncertowa objęła 5 kontynentów i ponad 350 koncertów. W dotychczasowej karierze artysta zagrał ponad 4000 koncertów w ponad 80 krajach.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: elton john