Aktualności

28-09-2022-11:23:35

Elton John i Britney Spears w teledysku do przeboju „Hold Me Closer”

Udostępnij! Tweetnij!

Elton John i Britney Spears z dumą prezentują teledysk do jednej z najważniejszych piosenek 2022 roku – przeboju „Hold Me Closer”, w reżyserii ukraińskiej reżyserki Tanu Muino.

foto: Michael Kovac - Getty

„Hold Me Closer” to uosobienie zaraźliwego tanecznego hymnu. Utwór zadebiutował na 1. miejscu listy Billboardu Hot Dance/Electronic Songs. Oficjalny teledysk, który właśnie ujrzał światło dzienne, to oszałamiające wizualizacje w tętniącym życiem kolorowym Meksyku.

Teledysk idealnie uzupełnia marzycielski tekst piosenki, a wzruszająca choreografia ukazuje głębię ludzkich emocji. Delikatne ruchy ucieleśniają ludzkie objęcia, ukazując intymność, której tak brakuje nam w chaosie ostatnich lat.

Klip wyreżyserowała wielokrotnie nagradzana ukraińska reżyserka, Tanu Muino. Tanu jest znana z imponującego portfolio, w skład którego wchodzą teledyski „Montero” Lil Nas X, „As It Was” Harry’ego Stylesa, „Up” Cardi B, „Fleabag” i nagrany w Kijowie „cotton candy” Yungbluda czy „Rumors” Lizzo.

Tanu komentuje współpracę: – To było bardzo emocjonalne doświadczenie, bo dorastałam z Britney. To właśnie po obejrzeniu „Slave For You” zdecydowałam, że chcę tworzyć teledyski. Elton John to ikona, której świat słuchał dorastając. Od razu wiedziałam, że publiczność i fani będą mieli wysokie oczekiwania. Mając na uwadze tą odpowiedzialność, musiałam stworzyć coś innego, nieoczekiwanego. Wizualizacje musiały się wyróżniać. Taniec musiał zmuszać do refleksji, a Elton i Britney musieli być dumni. Aby uchwycić tę magię, kręciliśmy we wszystkich moich ulubionych architektonicznych lokalizacjach w Meksyku i sprowadziliśmy Jacoba Jonasa, który obecnie tworzy najlepszą współczesną choreografię. Zdobycie najlepszych tancerzy, ekipy i dostępu do najbardziej prywatnych miejsc na świecie okazało się naprawdę proste, ponieważ każdy chciał pracować z Eltonem Johnem i być częścią jego dziedzictwa.

Poza premierą teledysku, Elton i Britney postanowili wydać trzy kolekcjonerskie, limitowane edycje singli CD „Hold Me Closer”, które ukażą się w listopadzie i są już dostępne w przedsprzedaży. Każda z trzech unikalnych płyt będzie oprawiona w inną szatę graficzną: jedna z oryginalną okładką, a pozostałe dwie z wybranymi przez fanów. Każda zawiera inną tracklistę: poza oryginalną wersją „Hold Me Closer”, drugi utwór będzie się różnił między wersją rozszerzoną oraz remiksami w wykonaniu Joela Corry’ego i Purple Disco Machine.

„Hold Me Closer” to pierwsze w historii spotkanie dwóch najbardziej kultowych artystów wszech czasów. Zgodnie z przewidywaniami utwór znalazł się na szczycie list przebojów, zapewniając Eltonowi dziesiąty hit w pierwszej dziesiątce i pierwszy od prawie dziesięciu lat hit Britney. Utwór wspiął się także na 1. miejsce w Australii i Kanadzie, 3. w Wielkiej Brytanii oraz na 1. miejsce w iTunes w ponad 40 krajach na całym świecie. Fantastyczna niespodzianka dla fanów Eltona i Britney na całym świecie, „Hold Me Closer” wyprodukowana przez Andrew Watta, to odświeżająca współczesna wersja jednego z najbardziej kultowych hitów Eltona „Tiny Dancer”, który zawiera również elementy innych klasycznych utworów z jego legendarnego katalogu, w tym „The One” i „Don’t Go Breaking My Heart”.

Elton John - Hold Me Closer

Preview, download or stream Hold Me Closer by Elton John

więcejźródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!