Aktualności

03-12-2021-12:06:22

Długo wyczekiwana płyta Męskie Granie 2021 już w sklepach!

Udostępnij! Tweetnij!

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Męskie Granie powróciło z prawdziwym przytupem. Osiem sierpniowych koncertów w czterech miastach dostarczyło fanom projektu wielkich emocji, prezentując niezwykłe muzyczne kolaboracje, z których słynie kultowa już trasa. Właśnie ukazał się dwupłytowy album Męskie Granie 2021, na którym znalazło się 31 utworów, w tym tegoroczny hymn projektu – I Ciebie też, bardzo w wykonaniu Męskie Granie Orkiestry 2021 pod przewodnictwem Darii Zawiałow, Dawida Podsiadły i Vito Bambino.

Materiały prasowe

12 edycja

Męskie Granie pojawiło się na kulturalnej mapie Polski w 2010 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Muzyczne kolaboracje, przekraczanie artystycznych granic i łączenie pokoleń – to od lat znaki firmowe trasy. Nie inaczej było w tym roku, gdy na scenie projektu spotkali się starzy znajomi Męskiego Grania, w tym Daria Zawiałow, ØRGANEK, BRODKA, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, król czy Artur Rojek, a także ci, którzy właśnie zapisali się w historii trasy świetnymi występami, jak RALPH KAMINSKI, WaluśKraksaKryzys, Kaśka Sochacka, Muchy, BAASCH czy Kwiat Jabłoni.

Dwupłytowy krążek

W tym roku Męskie Granie odwiedziło Kraków, Warszawę, Poznań oraz Żywiec. Podczas koncertów nie zabrakło najlepszej polskiej muzyki, wzruszeń, energii i przede wszystkim – świetnej zabawy. Zapisem trasy jest wydany właśnie dwupłytowy album. Pierwszy krążek zawiera utwory Męskie Granie Orkiestry 2021, którą stworzyli: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło, Vito Bambino, Marcin Macuk, Łukasz Moskal, Olek Świerkot, Agim Dżeljilji i Piotr Rubik. Na płycie nie zabrakło tegorocznego singla I Ciebie też, bardzo oraz innych utworów, które podbiły serca publiczności zebranej pod sceną, w tym m.in. Śpij, kochanie, śpij oraz Małgośki (a właściwie – Mateusza). Drugi krążek to zestaw utworów aż 18 artystów, którzy w tym roku zagościli na Męskim Graniu, w tym Dawida Podsiadły, króla, Nosowskiej, Darii Zawiałow, zespołu ØRGANEK czy BRODKI.

Męskie Granie od lat udowadnia jak bogata i niebanalna jest polska scena muzyczna – mówi Dorota Nowakowska, Manager Marki Żywiec. – Płyta Męskie Granie 2021 stanowi doskonały zapis tego muzycznego eklektyzmu, a także wielkich emocji, które towarzyszyły nam podczas tegorocznej trasy. Powrót po rocznej nieobecności był dla nas wielką przyjemnością, co – mam nadzieję – wybrzmiało na płycie – dodaje Nowakowska.

ZAMÓW /POSŁUCHAJ ALBUMU

ZAMÓW ALBUM + MERCH


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!