Aktualności

11-04-2022-11:46:17

Spektakularny klip Doechii – wschodzącej gwiazdy rapu z Florydy

Udostępnij! Tweetnij!

Doechii za sprawą utworu i klipu do najnowszego singla pokazuje, że jest pewną kandydatką do szybkiego awansu do najwyższej ligi raperek. Teledysk do „Crazy”, który przywołuje luźne skojarzenia z głośnym „This is America” Childish Gambino, opowiada o kobiecej sile i pewności siebie.

foto: Vika Petlakh

- „Crazy” to nieposkromiona siła, kreatywność i pewność siebie - wyjaśnia Doechii. - Ludzie nazywają cię szalonym, kiedy się ciebie boją lub nie rozumieją. Więc kiedy używam tego słowa w piosence, odbijam tę energię z powrotem na nich, żeby mogli zobaczyć samych siebie.

Utwór, w którym artystka z Tampy wykrzykuje swoje emocje, idealnie został zilustrowany mocnym, surrealistycznym teledyskiem. Na ekranie widzimy Doechii i inne nagie kobiety, wymachujące bronią, tańczące w dynamicznej choreografii i siejące zniszczenie. Hybryda hip-hopu i połamanego bitu ukazuje wściekłość Doechii, próbującą zaakcentować możliwości kobiet w każdej ich formie.- To metafora wszelkich trudów, przez które przechodzą kobiety, chcąc dojść do władzy - wyjaśnia reżyserka, C. Prinz. - Zaproszenie dla widzów, by spróbowali spojrzeć na kobietę nie w kategoriach seksualności, ale tego, przez co wszyscy przechodzimy, co przeżywamy i co przekraczamy.

„Crazy” dowodzi, jak wszechstronna i utalentowana jest Doechii, szczególnie w zestawieniu z poprzednim singlem „Persuasive”, stanowiącym hołd raperki dla całonocnych imprez.

Rezydująca w Tampie na Florydzie raperka, wokalistka, tancerka i fashionistka podbiła już internet za sprawą swych EP-ek „Oh the Places You’ll Go” (2020) i „BRA-LESS” (2021), a przede wszystkim singla „Yucky Blucky Fruitcake”, który na samym Spotify zgromadził ponad 33 miliony streamów. Ponadto, pojawiła się gościnnie w nagraniu „Wat U Sed” Isaiaha Rashada.

Doechii znalazła się także na liście Most Necessary Artists to Watch in 2022 (Artyści, których koniecznie trzeba poznać w 2022 roku) serwisu Spotify. Uwagę na artystkę zwrócili również Complex, Pigeons & Planes i Hiphopdx.

Niedawno Doechii podpisała kontrakt z wytwórniami Top Dawg Entertainment i Capitol Records, które postanowiły nawiązać współpracę, by wspólnie realizować artystyczne ambicje wschodzącej gwiazdy.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: doechii