Aktualności

13-04-2022-10:34:58

Nowy album Conana Graya na wakacje

Udostępnij! Tweetnij!

Conan Gray, popularny wokalista, autor piosenek, idol Gen Z i książę smutnych piosenek, zapowiada niecierpliwie wyczekiwany przez fanów nowy album. Płyta zatytułowana „Superache” ukaże się 24 czerwca. 11 maja Conan Gray wystąpi w warszawskiej hali COS Torwar.

Materiały prasowe

Artysta, który właśnie przemierza świat z trasą „The Conan Gray World Tour 2022”, każdego wieczora przekazywał fanom wskazówki i podpowiedzi dotyczące nowej płyty „Superache”. W ten weekend Conan po raz pierwszy wystąpi na słynnym festiwalu Coachella.Na początku tego roku Conan Gray zapowiedział nowy album grunge’owym bangerem „Jigsaw”, który doczekał się 14,5 miliona odsłuchów na Spotify. „Conan Gray podąża rockową drogą i umieszcza elementy dźwiękowej układanki we wszystkich właściwych miejscach” - pochwalił piosenkę „Rolling Stone”. Pozytywne recenzje pojawiły się także w „NME”, Coup de Main czy UPROXX.

„Jigsaw” był następcą nagrania „Telepath”, które doczekało się już prawie 35 milionów odtworzeń. „Powtarzająca się, hipnotyzująca linia basu nadaje tej piosence electro-popowy klimat, który przenosi nas do lat 80.” - zachwycał się dziennikarz NPR. „Uderzający nowy electro-popowy singiel” - wtórował „Fader”.

Ostatnich kilkanaście miesięcy to dla Conana Graya pasmo sukcesów. Wydany w 2021 roku „People Watching” zgromadził do tej pory prawie 140 milionów streamów. Jego poprzednik, „Astronomy”, ma natomiast ponad 100 milionów odsłuchów

Od czasu, gdy w wieku 15 lat zaczął publikować na swoim kanale YouTube oryginalne nagrania demo, Conan Gray stał się jedną z najwybitniejszych gwiazd muzyki pop swojego pokolenia. Choć dziś ma na koncie multiplatynowe przeboje „Heather” i „Maniac”, jego muzyka pozostaje autentyczna i oryginalna. Debiutancki album Graya, „Kid Krow”, stworzony przez wokalistę oraz jego wieloletniego współpracownika i producenta Dana Nigro, dotarł na 5. miejsce na liście Billboard 200 oraz 1. miejsce Billboard Pop Albums. Latem 2020 roku, kiedy utwór „Heather” znalazł się na szczytach list przebojów na całym świecie, Sir Elton John publicznie pochwalił Conana za to, że jest jedynym artystą w pierwszej pięćdziesiątce Spotify, który napisał piosenkę w całości samodzielnie. Dziś artysta ma 7 miliardów streamów oraz uznanie takich mediów, jak „Vogue”, „GQ”, „V Man”, „Paper”, „Fader”, „Billboard”, NPR, MTV, „I-D”, Wonderland, „Clash” czy Notion. Ponadto wystąpił w takich programach telewizyjnych jak „Late Night with Seth Meyers”, „The Late Late Show with James Corden” i „The Today Show”.

Premiera wyczekiwanego drugiego albumu Graya, „Superache”, zaplanowana jest na 24 czerwca 2022 roku. Więcej informacji o polskim koncercie na oficjalnej stronie organizatora.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: conan gray