Aktualności

31-10-2023-14:41:53

Conan Gray prezentuje singiel „Killing Me”

Udostępnij! Tweetnij!

Piosenkarz, songwriter i król gen Z, Conan Gray, powraca z zupełnie nowym singlem „Killing Me”. Premierze piosenki towarzyszy oficjalny lyric video.

Materiały prasowe

Jak komentuje artysta: – Napisałem „Killing Me”, gdy miałem grypę. To był okropny czas – nie tylko byłem fizycznie chory, ale i miałem akurat złamane serce. Stąd tekst „you’re KILLING me”. Myślę, że wszyscy mamy w swoim gronie ludzi, którzy nie traktują nas wystarczająco dobrze, ale po prostu nie możemy pozwolić im odejść. To ludzie, którzy dzwonią do ciebie o 2 w nocy. Wiesz, że nie powinieneś odbierać… a jednak to robisz. „Killing Me” opowiada o tych chwilach, gdy błagasz drugą osobę, aby po prostu przestała torturować twoje serce.

Conan ponownie nawiązał współpracę z legendarnym producentem Maxem Martinem (The Weeknd, Adele, Ariana Grande). Intro utworu szybko przeradza się w niezapomniany popowy banger pełen syntezatorów. Conan śpiewa o związku, w którym istnieje cienka granica między miłością a nienawiścią. Swoje żale wylewa na kapryśną drugą połówkę. Wciąż jednak wie, że nie może jej opuścić.

„Killing Me” to następca uwielbianego przez fanów utworu „Winner”, który zgromadził dotąd ponad 14,6 miliona odtworzeń na Spotify. Piosenka spotkała się z powszechnym aplauzem krytyków. „Rolling Stone” określił ją jako „rozdzierającą serce”, a UPROXX chwalił Conana za to, że „nie ma zahamowań”.

„Winner” to drugi singiel Conana wydany w 2023. Poprzedni, „Never Ending Song”, stał się hitem na całym świecie, gromadząc niemal 40 mln streamów oraz 5 mln wyświetleń klipu na YouTube. W Polsce singiel dotarł do 4. miejsca zestawienia Airplay. Utworem byli zachwyceni także dziennikarze.

W ciągu ostatnich pięciu lat, Conan Gray ugruntował swoją pozycję jako jednego z najbardziej uznanych i wpływowych twórców popowych swojego pokolenia. Słynie z wnikliwych obserwacji w tekstów oraz oryginalności w każdym przejawie swojej twórczości. Jego największy hit w dotychczasowym dorobku to „Heather”. Utwór zawładnął sercami Gen Z. W 2020 Gray wydał debiutancki album „Kid Krow”, który dotarł do 5. miejsca Billboard 200 oraz na szczyt Billboard Pop Albums, stając się najlepszym debiutem tamtego roku. W 2022 ukazał się następca krążka, „Superache”. Album trafił do Top 10 list sprzedaży w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii.

Do tej pory Conan Gray zgromadził ponad 12 miliardów streamów. W 2022 sprzedał ponad 300 tysięcy biletów, w tym w legendarnym Eventim Apollo w Londynie. Zagrał także niezapomniane koncerty na słynnym festiwalu Coachella. W 2023 Conan wystąpił przed niemal 300-tysięczną publicznością na Lollapaloozie w Ameryce Łacińskiej oraz niemal 40-tysięcznym tłumem na Outside Lands.

Niedawno zaistniał także na scenie modowej – na tegoroczną Met Galę przybył w specjalnie zaprojektowanym dla niego stroju Balmain. Artysta trafił na listę najlepiej ubranych gości wieczoru wg ekspertów „Vogue”, „Esquire”, „Teen Vogue”, „Insider”, NPR i wielu innych.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: conan gray