Aktualności

25-08-2023-07:57:20

Conan Gray wygrywa

Udostępnij! Tweetnij!

Conan Gray po przebojowym „Never Ending Song” (4. miejsce na liście najpopularniejszych utworów radiowych w Polsce!), tym razem stawia na mocarną balladę. Przed Wami „Winner”.

Materiały prasowe

O swoim najnowszym singlu Conan Gray opowiada: – Napisałem ten utwór o 2 w nocy. Wszystko po prostu wypłynęło na raz z fortepianu. To był moment, w którym pomyślałem: „Dobrze. Świetna robota. Udało ci się. Nikt mnie nie zranił tak jak ty” i to było dziwnie przyjemne uczucie. Gdy zdajesz sobie sprawę, że zostałeś zraniony, daje to pewnego rodzaju poczucie wolności. Nie musisz już dłużej się miotać, tylko po prostu stwierdzasz fakt: „Wygrywasz. Udało ci się mnie zranić”. Mam nadzieję, że „Winner” pozwoli odnaleźć wszystkim chociaż kawałek tej wolności.Conan zaprezentował utwór podczas występu na Outside Lands Music Festival, a publiczność oszalała. Artysta ponownie połączył siły z Gregiem Kurstinem (Adele, Gorillaz, Sia) przy produkcji utworu. Gray po raz kolejny pokazał, że potrafi stworzyć angażujący, emocjonalny utwór alternatywno-popowy, który dociera do samego wnętrza.

„Winner” to drugi singiel Conana wydany w 2023. Poprzedni, „Never Ending Song”, stał się hitem na całym świecie, gromadząc niemal 40 mln streamów oraz 5 mln wyświetleń klipu na YouTube. W Polsce singiel dotarł do 4. miejsca zestawienia Airplay. Utworem byłi zachywceni także dziennikarze:

Odświeżający retro hit w technikolorzeBillboard

„Never Ending Song” ma tylko 2 minuty i 36 sekund, ale jest tak chwytliwe, że będziesz wciskać replay wiele, wiele razy. Nie zapomnij zatańczyć przy okazjiEUPHORIA

Conan przeistoczył się z dzieciaka ze szkolnego teatru w bad boyaVogue

Conan Gray w tym roku zaistniał także na scenie modowej – na tegoroczną Met Galę przybył w specjalnie zaprojektowanym dla niego stroju Balmain. Artysta trafił na listę najlepiej ubranych gości wieczoru wg ekspertów „Vogue”, „Esquire”, „Teen Vogue”, „Insider”, NPR i wielu innych.

W ciągu ostatnich pięciu lat, Conan Gray ugruntował swoją pozycję jako jednego z najbardziej uznanych i wpływowych twórców popowych swojego pokolenia. Słynie z wnikliwych obserwacji w tekstów oraz oryginalności w każdym przejawie swojej twórczości. Jego największy hit w dotychczasowym dorobku to „Heather”. Utwór zawładnął sercami Gen Z. W 2020 Gray wydał debiutancki album „Kid Krow”, który dotarł do 5. miejsca Billboard 200 oraz na szczyt Billboars Pop Albums, stając się najlepszym debiutem tamtego roku. W 2022 ukazał się następca krążka, „Superache”. Album trafił do Top 10 list sprzedaży w USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii. Do tej pory Conan Gray zgromadził ponad 12 miliardów streamów. W 2022 sprzedał ponad 300 tysięcy biletów, w tym w legendarnym Eventim Apollo w Londynie. Zagrał także niezapomniane koncerty na słynnym festiwalu Coachella. W 2023 Conan wystąpił przed niemal 300-tysięczną publicznością na Lollapaloozie w Ameryce Łacińskiej oraz niemal 40-tysięcznym tłumem na Outside Lands. Wkrótce więcej nowej muzyki.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: conan gray