Aktualności

15-04-2022-09:50:21

Lauren Spencer-Smith prezentuje „Flowers”. Posłuchaj następcy przeboju „Fingers Crossed”

Udostępnij! Tweetnij!

Lauren Spencer-Smith ulubienica Pokolenia Z i twórczyni najlepszych ballad o rozstaniu, przedstawia nowy singiel „Flowers”. Piosenka jest doskonałym przykładem zarówno autorskiego jak i wokalnego talentu 18-latki z Vancouver Island.

Materiały prasowe

„Flowers” to hymn o rozwoju osobistym, rozstaniu i czasie potrzebnym na uleczenie złamanego serca. Choć utwór zawiera anegdoty z prywatnego życia artystki, osadzony jest w uniwersalnym kontekście.

- „Flowers” to spojrzenie na przeszłe doświadczenia i świadomość, że zasłużyłam na więcej - wyjaśnia Spencer-Smith. - Chcę, żeby ludzie mogli zastanowić się nad sytuacjami, w których się znaleźli, wyciągnąć z nich wnioski i wyleczyć się, jeśli tego potrzebują. Przesłanie tej piosenki brzmi: Nie jesteś sam i będzie lepiej.

Wokalistka podkreśla, że „Flowers”, podobnie jak inne jej utwory, napisany został z uniwersalnej perspektywy. - Kiedy piszę, zawsze myślę o tym, co dzieje się na świecie. Jak czują się ludzie? Do czego będą mogli się odnieść? - tłumaczy. - Chcę, żeby słuchając piosenki, wiedzieli, o czym ona jest, dlatego piszę ze szczegółami o swoim życiu, ale zawsze myślę, jak odniosą się do niej moi fani. Chcę, żeby to było uniwersalne.Na początku roku Lauren Spencer-Smith podzieliła się inną bardzo osobistą piosenką „Fingers Crossed”, która odbiła się szerokim echem. Zaledwie fragment utworu na TikToku miał 25 milionów odsłon. Singiel dotarł do Top 50 na Spotify w 23 krajach, w tym do Top 10 na Global Chart, na 2. miejsce w USA i na 1. miejsce w Wielkiej Brytanii. Piosenka pojawiła się również na szczycie liście iTunes Overall Top Songs i osiągnęła na najwyższej pozycji notowania Apple Music Global Chart, będąc pierwszą niezależną piosenką z 2022 roku, która tego dokonała. Obecnie „Fingers Crossed” ma ponad 170 milionów odsłuchów na całym świecie.

Łącząc pracę, szkołę, naukę gry na pianinie i gitarze, młodziutka Lauren Spencer-Smith często zamieszczała filmiki w mediach społecznościowych. Pewnego dnia zaśpiewała utwór Lady Gagi „Always Remember Us This Way” z filmu „Narodziny gwiazdy”. Klip zgromadził dziesiątki milionów wyświetleń na Facebooku, a twórcy talent show „American Idol” zaprosili ją do udziału w sezonie 2020, gdzie zajęła miejsce w pierwszej dwudziestce.

Następnie Lauren odbyła niezliczone warsztaty pisania piosenek, doskonaląc swoje umiejętności u boku kilku znanych producentów i bardziej niezależnych twórców. W trakcie covidowego lockdownu uruchomiła profil na TikToku, gdzie umieszczała nowe filmiki. Uwagę zwrócił zachwycający cover „All I Want” z repertuaru Olivii Rodrigo, jak również jej autorskie piosenki „For Granted” i „Back To Friends”. Prawdziwym przełomem okazał się jednak numer „Fingers Crossed”. Nakręcony telefonem klip z wykonaniem unplugged piosenki rozpalił TikTok, gromadząc pół miliarda odsłon w serwisie i 100 milionów odsłuchów na platformach streamingowych.

Obecnie Lauren pracuje nad długogrającym debiutem, który ukaże się nakładem Island Records/Republic Records.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!