Aktualności

22-04-2022-08:40:12

Jeremy Loops razem z Edem Sheeranem. Singiel i płyta artysty z RPA

Udostępnij! Tweetnij!

Jeremy Loops, który może pochwalić się ćwierć miliardem streamów, zapowiedział nową płytę „Heard You Got Love”. Album promuje pełen pozytywnej energii singiel „Better Together”, w którym gościnnie pojawia się Ed Sheeran.

Materiały prasowe

„Better Together” to niezwykle motywujący utwór, który został napisany wspólnie przez Jeremy'ego, Eda i stałych współpracowników Sheerana, Johnny’ego McDaida i Steve’a Maca (duet współodpowiedzialny za megahit „Shape of You”). Ed i Jeremy spotkali się po raz pierwszy kilka lat temu na prywatnym przyjęciu, które odbyło się po pierwszym stadionowym koncercie Sheerana w RPA.

- Powiedział, że jestem lepszy, jeśli chodzi o loopy, co było bardzo miłe, choć nieprawdziwe - wspomina Jeremy. - Ale jesteśmy w wielu aspektach naszej pracy bardzo podobnymi artystami. Spędziliśmy całą noc na rozmowach, a on zaproponował, żebyśmy wspólnie coś napisali.Singiel z Anglikiem zapowiada trzeci album Jeremy’ego, „Heard You Got Love”, który ukaże się 8 lipca. W realizacji dzieła udział wzięli idole Jeremy’ego z dzieciństwa, grupa Ladysmith Black Mambazo, którą można usłyszeć w opublikowanym w ubiegłym roku nagraniu „This Town”.Jeremy jest muzycznym samoukiem, który swoją pierwszą gitarę wziął do ręki na studiach. W miarę jak rosła jego miłość do pisania, pochodzący z RPA muzyk tworzył kolejne utwory podczas pracy na superjachtach, gdzie awansował do stopnia kapitana. Chcąc zajmować się muzyką zarówno na lądzie, jak i na wodzie, zaczął zabierać swój ulubiony pedał do loopów w podróże po morzach.

Pracując blisko wody, Jeremy był w szoku, widząc ilość odpadów przemysłowych. Doświadczenie stało się siłą napędową jednej z jego licznych inicjatyw - Greenpop, projektu ekologicznego, dzięki któremu 400 pozbawionych zieleni przestrzeni zostało zalesionych ponad 150 000 drzew. W miarę rozwoju swojej kariery Jeremy ciężko pracował, aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla związaną z trasami koncertowymi. Wieloletni aktywista założył również organizację The Big Food Drive, aby dostarczyć żywność do najbiedniejszych społeczności w RPA. W ramach crowdfundingowej kampanii zbudowano sieć dystrybucji żywności, zapewniając potrzebującym 55 000 posiłków tygodniowo przez 6 miesięcy.

Swoje wartości postanowił zawrzeć na najnowszej płycie. - To jest album, który zawsze chciałem nagrać i mam nadzieję, że niektóre z rzeczy, o których napisałem, będą miały dla innych takie samo znaczenie, jak dla mnie - wyjaśnia. - Każda piosenka mówi o czymś, na czym mi bardzo zależy, co jest dla mnie bardzo ważne.

Materiał na „Heard You Got Love” powstawał w domowym studiu Jeremy’ego, w przerwach między codziennymi kąpielami w oceanie. Współpracując ze światowej sławy artystami, takimi jak Simone Felice (The Lumineers), Jake Gosling (Shawn Mendes), Tobias Kuhn (Milky Chance) i Carey Willets (Dermot Kennedy), Jeremy zaangażował do pracy nad albumem wielu cenionych producentów, wśród których znaleźli się Ed Holloway (Lewis Capaldi), Eg White (Adele) i Cam Blackwood (George Ezra).

17 września 2022 Jeremy Loops zaprezentuje się na żywo w Polsce. Szczegóły na oficjalnej stronie organizatora koncertu.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!