Aktualności

29-04-2022-08:28:16

Robyn, Sia, ANOHNI, Greentea Peng i Jamila Woods śpiewają piosenki Neneh Cherry.

Udostępnij! Tweetnij!

Neneh Cherry zapowiedziała nowy projekt zatytułowany „The Versions”, który ukaże się 10 czerwca. 

foto: Juergen Teller

Dzieło zawiera zrealizowane we współpracy z innymi artystami nowe wersje utworów z bogatego katalogu Neneh. Z okazji zapowiedzi płyty, ukazał się cover „Manchild”, który zaśpiewała Sia.

„The Versions” zawiera 10 przeróbek utworów Neneh Cherry, wykonanych przez artystów, którzy są osobiście związani ze szwedzką gwiazdą i jej muzyką.

- Neneh była moją ulubioną artystką odkąd pojawiła się na scenie - mówi Sia. - Oszczędzałam kieszonkowe na czerwone buty Fila i marzyłam, że pewnego dnia się spotkamy. Kiedy po dwudziestce zmagałam się ze swoim zdrowiem psychicznym, w jakiś sposób trafiłam do domu Neneh, gdzie się mną bardzo zaopiekowano i gdzie byłam traktowana jak jedno z ich dzieci. W czasie próby samobójczej zadzwoniłam do jej męża, który jako niesamowity producent też był moim mentorem. Rodzina Neneh obdarzyła mnie miłością, o jakiej mogłam tylko marzyć. Jestem im winna ogromne podziękowania. Zaśpiewałabym dla nich „a-b-c”, gdyby tylko poprosili. Neneh, moja pierwsza królowo, Cameron mój bonusowy tato, kocham was na zawsze!

Na płycie pojawiła się także odpowiedzialna za największe przeboje ostatniej dekady Robyn, która wykonała „Buffalo Stance” z gościnnym udziałem Mapei. Za produkcję nowej wersji odpowiada Dev Hynes. Ponadto, popowy prowokator ANOHNI zaśpiewał „Woman”, a niesamowita Greentea Peng wzięła na warsztat „Buddy X”. Autorka piosenek i poetka Jamila Woods zaprezentowała interpretację „Kootchi”, z kolei skrzypaczka Sudan Archives zrekonstruowała "Heart". Seinabo Sey dodała skandynawski klimat do „Kisses On The Wind”, Kelsey Lu ozdobiła swym eterycznym wokalem „Manchild”, natomiast córka Neneh, TYSON, w zmysłowym stylu wykonała „Sassy”. Całość zamyka Honey Dijon z house'owym remiksem „Buddy X”.

Lista utworów:

1. Buffalo Stance (Robyn feat. Mapei)

2. Manchild (feat. Sia)

3. Woman (feat. ANOHNI)

4. Buddy X (feat. Greentea Peng)

5. Kootchi (feat. Jamila Woods)

6. Sassy (feat. TYSON)

7. Heart (feat. Sudan Archives)

8. Kisses On The Wind (feat. Seinabo Sey)

9. Manchild (feat. Kelsey Lu)

10. Buddy X (Honey Dijon Remix)

Neneh Cherry niezmiennie definiuje kulturę, styl, muzykę. W dorobku ma 5 studyjnych albumów, w tym wydany w 2018 roku „Broken Politics” wyprodukowany przez Four Teta. Płyta została znakomicie oceniona przez dziennikarzy takich pism i serwisów, jak „The Guardian”, „Rolling Stone”, „The Times”, „Q” czy Pitchfork. W 2020 roku z okazji 30-lecia premiery ukazała się reedycja wpływowego debiutu Neneh Cherry, „Raw Like Sushi”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!