Aktualności

29-04-2022-08:55:22

Calum Scott zaprasza do swojego nieba

Udostępnij! Tweetnij!

Calum Scott, popularny wokalista i songwriter, wraca z pięknym singlem zatytułowanym „Heaven”.

foto: Tom Cockram

Ponadczasowa ballada zapowiada wyczekiwany przez fanów drugi album artysty, „Bridges”, który ukaże się 17 czerwca. Po wakacjach natomiast będzie można zobaczyć gwiazdora na żywo w Warszawie.

„Heaven” to już czwarty singiel z nowego albumu i kolejny przykład talentu Caluma, do wyrażania uniwersalnych emocji w nieoczywisty sposób.

- Jako autorzy piosenek, zawsze szukamy nowych sposobów, by powiedzieć „tęsknię za tobą”, „kocham cię” lub „chcę cię odzyskać” - mówi Calum, który napisał „Heaven” razem z Hayley Warner (australijską piosenkarką i autorką tekstów, która napisała również piosenki dla takich artystów jak Katy Perry i Tori Kelly). - Koncepcja „Heaven” to miłość między dwojgiem ludzi, która jest tak potężna, że przewyższa wszystko inne, każdą inną formę raju. Spodobał mi się pomysł, by włożyć siłę w związek.

Nagranie z dynamiczną, fortepianową aranżacją, szybującymi smykami i eleganckim, swingującym rytmem wyprodukował Fraser T. Smith. Oczywiście, nad całością króluje wspaniały głos Scotta.

- Ważne dla mnie było, aby w takiej piosence poszerzyć swój zakres wokalny, więc już przy pierwszym refrenie wzbijam się w powietrze - mówi Calum. - Kiedy jednak mówi się o czymś tak namiętnym, powinno być to przekazane w pełnym pasji stylu. W połączeniu z tekstem, który zawiera pewną poetycką mądrość (np.: „Na co komu życie, jeśli wszyscy tylko czekamy, by zatańczyć na niebie?”), powstał zapierający dech w piersiach hołd dla życia chwilą i pełnego zatracenia się w miłości.

Nadchodząca płyta „Bridges” będzie następcą debiutu „Only Human”, który został znakomicie odebrany, czego dowodem 1. miejsce na liście iTunes w 21 krajach, 3,6 miliona sprzedanych egzemplarzy i łącznie 7,5 miliarda streamów.

Na „Bridges” znajdą się również wcześniejsze single „If You Ever Change Your Mind” (słodko-gorzki, ale pełen mocy utwór wyprodukowany przez Grega Kurstina, ośmiokrotnego zdobywcę Grammy, znanego ze współpracy z Paulem McCartneyem, Eltonem Johnem i Adele), „Rise” (porywająca piosenka z teledyskiem, w którym wystąpiła brytyjska aktorka Georgia Hirst) oraz „Biblical” (ballada z sercem na dłoni, do której Calum dołączył później wersję w amerykańskim języku migowym, stworzoną we współpracy z nagrodzonym Tony Award, Deaf West Theatre).

W ramach promocji „Bridges” 10 września Calum Scott wystąpi w warszawskim Klubie Stodoła. Bilety już w sprzedaży: https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/calum-scott/


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!