Aktualności

06-05-2022-11:36:59

Viki Gabor z anglojęzycznym, klimatycznym singlem „Could Be Mad”!

Udostępnij! Tweetnij!

Tym razem Viki zabiera nas w muzyczną podróż do Krajów Bliskiego Wschodu…

foto: dagsoon

„Could Be Mad” to efekt kolejnych eksploracji muzycznych Viki. Nowy singiel został zainspirowany brzmieniami podchodzącymi z Krajów Bliskiego Wschodu. Utwór powstawał w Berlinie, podczas jednej z songwriterskich sesji z udziałem Viki oraz lokalnych kompozytorów i tekściarzy. Tym samym, piętnastolatka jest jego współautorką - zarówno w warstwie muzycznej jak i lirycznej – a także, po raz pierwszy czuwała nad produkcją swojego utworu.

Wraz z piosenką ukazał się także wyjątkowy teledysk, który idealnie dopełnia klimat nowego projektu. Viki pisząc ten utwór od razu wyobraziła siebie na pustyni w towarzystwie tańczących dziewczyn, w bardzo długich włosach i z dużą ilością złota wokół twarzy. Na piękny obrazek, wizję artystki przełożył Paweł Grabowski (WOW Pictures), z którym Viki współpracowała przy teledysku do utworu „Napad na serce”, który był jednym z najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych w ostatnich tygodniach.

Jako inspiracje do tworzenia nowych, bardziej orientalnych rzeczy, Viki wymienia takie wokalistki jak Abir czy Noa Kirel. Kultura romska z której wywodzi się nastolatka, również dodaje do jej twórczości niepowtarzalnego klimatu, czego efektem był chociażby jeden z ostatnich singli - „Toxic Love”.

Swoje pozostałe, muzyczne wcielenia Viki obecnie ukazuje także w 16. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie jako najmłodsza uczestniczka w historii tego formatu, brawurowo wciela się w postacie takie jak Christina Aguilera, Rihanna czy Billie Eilish!

Oprócz programu oraz nauki, Viki poświęca czas na pracę nad swoim drugim albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku! Nowy materiał będzie o wiele bardziej osadzony w klimatach r&b czy urban pop niż poprzednia płyta - „Getaway (Into My Imagination)”. Nastolatka tworzy kolejne utwory zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi producentami – współodpowiedzialnymi za utwory takich artystów jak Ava Max czy The Chainsmokers.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: viki gabor