Aktualności

20-05-2022-09:27:03

Conan Gray przedstawia „Yours”

Udostępnij! Tweetnij!

Conan Gray – wokalista, autor piosenek, król popu Pokolenia Z – podgrzewając atmosferę przed premierą płyty „Superache”, przedstawia nowy singiel zatytułowany „Yours”. Piosence towarzyszy oficjalny teledysk.

Materiały prasowe

„Yours” to utwór zapowiadający wyczekiwany drugi album Conana Graya, „Superache”, który ukaże się 24 czerwca. W ubiegłym miesiącu artysta zaprezentował inną promująca płytę piosenkę – „Memories”, która zgromadziła już 19 milionów streamów na Spotify i 4 miliony odsłon na YouTube. Nagranie zostało też entuzjastycznie przyjęte przez dziennikarzy, trafiając do zestawienia najważniejszych piosenek tygodnia magazynu „FADER”. – Czterominutowe nagranie pokazuje talent wokalisty i autora tekstów do tworzenia żywych scen, zabarwionych emocjonalnymi szczegółami – napisał krytyk „NME”. Z kolei „Billboard” określił „Memories” mianem „zwalającej z nóg ballady”.

W maju 2022 artysta po raz pierwszy wystąpił w Polsce. Fani zgromadzeni w COS Torwar w Warszawie przyjęli Conana Graya niezwykle ciepło, organizując m.in. trzy akcje fanowskie w trakcie koncertu.

Na „Superache” artysta osiągnął zupełnie inną kreatywną stratosferę. Większość, bo aż 11 z 12 utworów, wyprodukował rozchwytywany, ceniony producent i stały współpracownik Graya, Dan Nigro. Ponadto, trzy piosenki pomogła napisać Conanowi napisać koleżanka po fachu, Julia Michaels („The Exit”, „People Watching” i „Disaster”), a utwór „Disaster” wyprodukował Cirkut (The Weeknd, Katy Perry, Ava Max). Miksami zajęli się natomiast Serban i Mitch McCarthy (Olivia Rodrigo).

Wkraczając do świata mody, Conan zadebiutował na Met Gala w oszałamiającej kreacji Valentino. „GQ” zamieścił artykuł o Conanie w numerze z marca 2022 roku i nazwał go „nowym księciem smutnych piosenek”, z kolei „Vogue” uwzględnił go w obszernym materiale poświęconym nowej modzie.

Odkąd w wieku 15 lat zaczął publikować na YouTube oryginalne nagrania demo, Conan Gray stał się jedną z największych gwiazd muzyki pop swojego pokolenia. Nawet po komercyjnym sukcesie multiplatynowych hitów „Heather” i „Maniac”, jego muzyka nadal zachowuje niesłabnącą autentyczność i oryginalność.

Debiutancki album Graya, „Kid Krow”, stworzony przez Conana oraz wieloletniego współpracownika i producenta Dana Nigro, dotarł na 5. miejsce listy Billboard 200 oraz na szczyt zestawienia Billboard Pop Albums. Latem 2020 roku, kiedy utwór „Heather” podbił list przebojów na całym świecie, sir Elton John publicznie pochwalił Graya za to, że jako jedyny artysta z pierwszej pięćdziesiątki Spotify napisał piosenkę w całości samodzielnie.

Z ponad 7 miliardami odsłuchów Gray zdobył uznanie najważniejszych krytyków, z takich mediów jak „Vogue”, „GQ”, „V Man”, „Paper”, „Fader”, „Billboard”, NPR, MTV, „I-D”, „Wonderland”, „Clash” czy „Notion”. Ponadto wystąpił w takich telewizyjnych programach, jak „Late Night with Seth Meyers”, „The Late Late Show with James Corden” i „The Today Show”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: conan gray