Aktualności

20-05-2022-09:36:35

John Legend z wakacyjną piosenką. Poznaj „Dope” feat. J.I.D

Udostępnij! Tweetnij!

John Legend, 12-krotny zdobywca Grammy, przedstawia nowy utwór „Dope” zapowiadający nadchodzący album.

Materiały prasowe

Za produkcję nagrania odpowiadają Ian Kirkpatrick i Ryan Tedder, natomiast autorami są Legend, Charlie Puth, Ryan Tedder, Ian Kirkpatrick oraz raper J.I.D, który pojawia się gościnnie w nagraniu. Wzruszający i porywający numer ze swym zmysłowym tekstem i miejsko-imprezowym klimatem, nadaje ton rozpoczynającemu się latu.

- Bardzo się cieszę, wydając nową muzykę - mówi John Legend. - Ostatni rok był dla mnie niezwykle ekscytujący pod względem twórczym. Współpracowałem z najbardziej utalentowanymi ludźmi w branży i mamy trochę nowego materiału, którym chcę się podzielić ze światem. „Dope” to jeden z moich ulubionych utworów. Uwielbiam energię tej piosenki. Bardzo podobała mi się współpraca z moimi przezdolnymi współautorami i producentami, a J.I.D jest jednym z moich ulubionych wschodzących artystów na scenie hiphopowej. Mam nadzieję, że piosenka stanie się częścią soundtracku, którego ludzie będą słuchać tego lata.

Artysta zapowiadał „Dope” między innymi podczas wychwalanej przez Billboard serii występów w Las Vegas. Fragment nowego singla został po raz pierwszy zaprezentowany na gali iHeart Awards, gdzie John Legend i współautor „Dope”, Charlie Puth, wzięli udział w fortepianowym pojedynku. Nagranie promuje nową płytę Legenda, pierwszą wydaną w barwach Republic Records i następcą nagrodzonej Grammy (Najlepszy album R&B) „Bigger Love”.

Wielokrotnie nagradzany John Legend zdobył dwanaście statuetek Grammy, Oscara, Złoty Glob, Tony Award i Emmy Award, stając się tym samym pierwszym Afroamerykaninem, laureatem EGOT (tak określani są zdobywcy tych czterech prestiżowych wyróżnień). W ciągu dotychczasowej kariery wydał siedem albumów: „Get Lifted” (2004), „Once Again” (2006), „Evolver” (2008), „Love in the Future” (2013), „Darkness and Light” (2016), „A Legendary Christmas Deluxe” (2019), a ostatnio „Bigger Love” (2020). Niedawno Legend rozpoczął wysoko ocenianą przez krytyków rezydenturę w Las Vegas zatytułowaną „Love In Las Vegas”.

Ponadto, Legend zagrał Jezusa w telewizyjnym show „Jesus Christ Superstar Live In Concert”, odbierając za swój występ nagrodę Emmy. W 2019 roku został trenerem w programie „The Voice”. Legend jest również szefem firmy Get Lifted Film Co., która ma na koncie produkcję broadwayowskiego spektaklu, świąteczny film czy dokumentalny serial dla HBO i sitcom. W 2021 roku powołał fundację HUMANLEVEL, która pomaga osobom dotkniętym systemowym rasizmem. Był również zaangażowany w kampanię #FREEAMERICA w 2015 roku.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!