Aktualności

09-09-2022-12:01:03

John Legend wydał wyczekiwany album „LEGEND”

Udostępnij! Tweetnij!

John Legend wydał dziś swój wyczekiwany ósmy album studyjny „LEGEND”! Podwójna płyta składa się z „ACT 1” i „ACT 2”.

Materiały prasowe

Wyprodukowany przez Johna i producenta/tekściarza Ryana Teddera (Beyoncé, Adele) tętniący życiem podwójny album przesycony jest zmysłowością i radością.

„ACT I” żywo przywołuje zmysłowe przyjemności sobotniej nocy – pełne pożądania, seksualności i przygody. Rozpoczyna się „Rounds”, wciągającą współpracą z niezastąpionym Rickiem Rossem. Inne utwory to „Splash” z udziałem Jhene Aiko i rapera Ty Dolla $ign, „Dope”, „letni, poprawiający nastrój utwór” z raperem JID („Rolling Stone”) i „Love” z udziałem Jazmine Sullivan, którą Legend zna, odkąd była młodą artystką. „ACT I” osiąga punkt kulminacyjny w uzależniającym i podnoszącym na duchu „All She Wanna Do” z udziałem Saweetie.

„ACT II” skupia się na uczuciu towarzyszącym Johnowi w niedzielny poranek, koncentrując się na uzdrowieniu, intymności i zaangażowaniu. Zawiera „Honey”, „namiętny, inspirowany jazzem” utwór R&B z udziałem Muni Long („Billboard”) i „Wonder Woman” z Dap Kings, wzruszający hołd dla siły i wdzięku wszystkich kobiet w życiu Johna. Inne utwory na „ACT II” to „Good” z udziałem Ledisi, opowieść o intymnym uzdrowieniu i uldze, jaką daje świadomość, że jesteś w związku z właściwą osobą, a także „Pieces”, wzruszająca ballada o stracie i żałobie.

„LEGEND” brzmi jak natychmiastowy klasyk, a jednocześnie niesie ze sobą powiew świeżości. Album podkreśla miejsce Johna w kanonie Czarnej sztuki, gdzie honorowanie historii przodków jest tak samo częścią egzystencji, jak miłość, piękno i radość.

 Nigdy nie czuję rozstania z moimi przodkami — mówi John Legend. — Mam taki szacunek dla mojego muzycznego dziedzictwa, że ​​nie czuję, że muszę go porzucać, aby być odważnym lub kreatywnym. Kiedy tworzę coś nowego, wciąż słyszę głosy i wpływy Steviego, Marvina, Curtisa, Arethy, Niny, Donny’ego i Prince’a. Czarni muzycy zawsze byli na czele innowacji w muzyce. Hip hop zawsze dotyczy tego, co nowe, ale muzyka soul jest bardziej nostalgiczna… miejmy nadzieję, że to, co udało nam się stworzyć na „LEGEND”, to synteza patrzenia w przyszłość i łączenia się z tym, skąd pochodzimy.

Legend zagra „Pieces” z nowego albumu na 74. edycji Primetime Emmy Awards 12 września. W przyszłym miesiącu zwycięzca EGOT powróci do Las Vegas na chwaloną przez krytyków rezydenturę „Love in Las Vegas”.

Tracklista: 

ACT I

1. Rounds (ft. Rick Ross)

2. Waterslide

3. Dope (ft. JID)

4. Strawberry Blush

5. Guy Like Me

6. All She Wanna Do

7. Splash (ft. Jhene Aiko, Ty Dolla $ign)

8. You

9. Fate (ft. Amber Mark)

10. Love (ft. Jazmine Sullivan)

11. One Last Dance

12. All She Wanna Do (ft. Saweetie)

ACT 2

1. Memories

2. Nervous

3. Wonder Woman

4. Honey (ft. Muni Long)

5. I Want You to Know

6. Speak in Tongues (ft. Jada Kingdom)

7. The Other Ones (ft. Rapsody)

8. Stardust

9. Pieces

10. Good (ft. Ledisi)

11. I Don’t Love U Like I Used To

12. Home

Wielokrotnie nagradzany John Legend zdobył dwanaście statuetek Grammy, Oscara, Złoty Glob, Tony Award i Emmy Award, stając się tym samym pierwszym Afroamerykaninem z tytułem EGOT (tak określani są zdobywcy tych czterech prestiżowych wyróżnień). W ciągu dotychczasowej kariery wydał siedem albumów: „Get Lifted” (2004), „Once Again” (2006), „Evolver” (2008), „Love in the Future” (2013), „Darkness and Light” (2016), „A Legendary Christmas Deluxe” (2019), a ostatnio „Bigger Love” (2020). Niedawno Legend rozpoczął wysoko ocenianą przez krytyków rezydenturę w Las Vegas zatytułowaną „Love In Las Vegas”.

Ponadto, Legend zagrał Jezusa w telewizyjnym show „Jesus Christ Superstar Live In Concert”, odbierając za swój występ nagrodę Emmy. W 2019 roku został trenerem w programie „The Voice”. Legend jest również partnerem firmy Get Lifted Film Co., która ma na koncie produkcję broadwayowskiego spektaklu, świąteczny film czy dokumentalny serial dla HBO i sitcom. W 2021 roku powołał fundację HUMANLEVEL, która pomaga osobom dotkniętym systemowym rasizmem w Stanach Zjednoczonych. Był również zaangażowany w kampanię #FREEAMERICA w 2015 roku.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!