Aktualności

23-05-2022-09:00:38

Wargasm z oficjalnym debiutem

Udostępnij! Tweetnij!

Wargasm ogłasza debiutancką EP-kę „Explicit”. Pierwszy singiel promujący wydawnictwo, „D.R.I.L.D.O”, jest już dostępny wraz z teledyskiem.

Materiały prasowe

„D.R.I.L.D.O” to niezwykle oryginalna mieszanka elektroniki i heavy metalu. Mroczna linia basu i niepowtarzalne wokale Milkie’ego oraz Sam świetnie komponują się z ognistym gitarowym riffem. Jak mówi Sam: - To świetny pomost pomiędzy dwoma ważnymi elementami Wargasm: seksowną zabawą oraz świeżą metalową energią. W nowym utworze możecie wyraźnie usłyszeć te obie strony. Chcemy, by w muzyce było słychać dwóch bohaterów. Powinniście wybrać swojego ulubionego.

Obecnie Wargasm jest w amerykańskiej trasie po Ameryca Północnej jako support Limp Bizkit. W czerwcu grupa pojawi się na festiwalach w Europie.

Wargasm powstało trzy lata temu jako wyraz buntu przeciwko stagnacji w muzyce rockowej na całym świecie. Wielu wykonawców elektronicznych i hip-hopowych ma podobną energię, co metalowe grupy. Gatunek wydaje się na wymarciu, dlatego muzycy Wargasm postanowili go wskrzesić. Projekt powstał we właściwym miejscu i czasie. Singiel „Spit.” rozerwał serwisy cyfrowe, zdobywając ponad 3,7 mln streamów w samym Spotify. Media muzyczne zainteresowały się grupą i jej kolejnymi singlami: „Rage All Over”, „Salma Hayek” czy „Scratchard Feeling”. „NME” uwzględniło Wargasm na liście stu wykonawców, których należy obserwować w 2021 roku. Zespół zdobył nagrodę dla najlepszego debiutanta brytyjskiego podczas The Heavy Music Awards. Na koncie miał wspólne koncerty m.in. z Yungbludem oraz Creeper, a także występy na Reading, Leeds, Download Pilot Festival oraz Bloodstock.

Nie oglądając się na nikogo, Wargasm wydają debiutancki mixtape „Explicit” oraz szykują się do premiery pełnowymiarowego debiutanckiego albumu.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: wargasm