Aktualności

30-10-2023-14:26:23

WARGASM debiutuje albumem „Venom”

Udostępnij! Tweetnij!

Debiutancki album londyńskiego duetu WARGASM nareszcie doczekał się premiery! „Venom” to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydawnictw tego roku.

Materiały prasowe

Od chwili założenia naszego zespołu trzy lata temu, nękano i wypytywano nas o debiutancki album. Postanowiliśmy się nie spieszyć. Nareszcie jest – cięższy i bardziej napalony niż nasza dotychczasowa muzyka. Oto i „Venom”. Obrzydliwa zmowa euforii i przemocy. Oto i my. Mamy nadzieję, że sprawi że, coś poczujecie. W naszych żyłach jest puls, nie jesteśmy tacy sami jak oni x

Wargasm

Oprócz wydanych wcześniej utworów „Modern Love”, „Bang Ya Head” z Fredem Durstem i „Do It So Good”, album zawiera dwanaście gwarantowanych hitów, w tym „Death Rattle” i tytułowy „Venom”. Na stronie zespołu trwa obecnie przedsprzedaż limitowanych winyli oraz nowego merchu (www.wargasm.online).

WARGASM – koncerty w Polsce:

więcej

Duet ogłosił niedawno kilka eventów, na których nie tylko podpisze płyty, ale i zagra z fanami w Guitar Hero. W ubiegłym tygodniu WARGASM wystąpił na Spotify Misfits 2.0 Anti-Prom w Londynie. Dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na rzecz organizacji Youth Music. Zespół dzielił scenę z takimi artystami, jak Jazmin Bean, Cody Frost, ALT BLK ERA, Deijuvhs i Tokky Horror.

Grupa zaprezentowała ostatnio singiel „Modern Love”, do którego stworzono niezwykły kinowy teledysk. Milkie określiła swój wokal w piosence jako „prawdziwy Britney moment na bazie Nine Inch Nails”.

Wcześniej artyści podzielili się singlem „Bang Ya Head” we współpracy z Fredem Durstem z Limp Bizkit. To połączenie kontrolowanego chaosu WARGASM z szalonym wybuchem energii – idealna propozycja na rave. Utwór kończy się liryczną salwą pomiędzy Milkie Way a Fredem. Fred nalega: „Keep banging your head until you’re breaking your neck”, na co Milkie odpowiada mu: „You’re in the jungle punk!”, nawiązując do klasycznego utworu Bizkit „My Generation”.

W ubiegłym roku WARGASM supportował Limp Bizkit podczas trasy koncertowej. Ich współpraca była więc tylko kwestią czasu. To w pewnym sensie symboliczne przekazanie pałeczki – WARGASM ma szansę stać się nową, przekraczającą granice ikoną nu metalu.

Wcześniej duet wydał singiel „Do It So Good”. Utwór zgromadził już pół miliona odtworzeń. „Revolver” zwięźle podsumował go jako „ogniste wydawnictwo”. „Louder” nazwał piosenkę jednym z „najlepszych alt rockowych kawałków tygodnia”, chwaląc jej „hałaśliwe i zażarte” brzmienie. Siłę utworu bez wątpienia oddaje teledysk. Uwaga – sporo migających świateł!

WARGASM koncertował już z Enter Shikari i Limp Bizkit. Niedawno wyruszył w kolejną trasę – poza własnymi koncertami, grupa występuje w ramach supportu przed Coreyem Taylorem (Slipknot), Royal Blood i Baby Metal. Pod koniec listopada WARGASM dwukrotnie wystąpi w Polsce. Szczegóły na oficjalnej stronie organizatora.

Tracklista:

1. Intro

2. Venom

3. Minigun

4. Death Rattle

5. Ride The Thunder

6. Do It So Good

7. Bang Ya Head ft. Fred Durst

8. Feral Williams

9. Sonic Dog Tag

10. Modern Love

11. S.A.D.

12. Outrage

W skład duetu WARGASM wchodzą niezwykle kreatywni Milkie Way i Sam Matlock. Ich muzyka przypomina orgię heavy metalu, elektroniki, rave’u, alternatywy i industrialu. Swoją wizję zaprezentowali nam już we wczesnych hitach, takich jak „Spit.”, „Rage All Over”, „Salma Hayek” i „Scratchcard Feeling”.

Zeszłoroczne wydawnictwo zgromadziło dotąd ponad 10 milionów streamów i sporo entuzjastycznych recenzji. Wśród fanów „EXPLICIT: THE MIXXXTAPE” znalazły się takie ikony jak Jonathan Davis (Korn) czy Fred Durst (Limp Bizkit). Duet gościł też na okładkach „Alternative Press” i „KERRANG!” oraz zdobył pierwszą w historii nagrodę New Noise Award podczas gali KERRANG! Awards.

Debiutancki album „Venom” to spora dawka hipnotyzującej i nieprzewidywalnej ciężkiej muzyki. WARGASM czerpie inspirację z mieszanki lat 90., łącząc ją z wściekłością XXI wieku. Grupa zadbała, aby muzyka rockowa już nigddy nie brzmiała tak ajk wcześniej.

[Jeden z] najbardziej oczekiwanych albumów jesieni 2023 – Revolver

Stworzony do łamania rzeczy, na przykład szyi podczas walenia głową
 Alternative Press

[„Venom”] umacnia pozycję WARGASM jako jednej z wiodących sił brytyjskiej muzyki ciężkiej – NME ****

WARGASM to złoty środek pomiędzy heavy metalem, elektroniką, rave, alternatywą i industrialem – MXDWN

Niebezpieczny debiutancki album – DORK ****

Właśnie wypuścili jeden z najważniejszych debiutanckich albumów 2023 roku – Metal Hammer

„Venom” to prawdopodobnie nie tylko najważniejsze i najcięższe brzmienie WARGASM, ale i najbardziej kreatywne – Kerrang! ****


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , wargasm