Aktualności

21-06-2024-10:27:05

Ghost prezentują „The Future is a Foreign Land”

Udostępnij! Tweetnij!

Niepublikowany wcześniej studyjny utwór trafił na ścieżkę dźwiękową z „Rite Here Rite Now”.

Materiały prasowe

Ghost przygotowali dla fanów nie lada niespodziankę w związku z premierą filmu „Rite Here Rite Now”. Grupa opublikowała niewydany wcześniej utwór „The Future is a Foreign Land”, który nawiązuje do legendarnej ery Ghost z 1969 r. Długo uważany za zaginiony „Future…” jest trzecim utworem zarejestrowanym podczas wyjątkowej sesji szwedzkich ikon teatralnego rocka. Na czele zespołu stał wówczas Papa Nihil i to właśnie z nim Ghost nagrali klasyczny już singiel „Seven Inches of Satanic Panic”, na którym znalazły się „Kiss the Go-Goat” i nagrodzony platyną w Stanach tiktokowy fenomen „Mary on a Cross”, będący pierwszą piosenką grupy notowaną na liście Billboard Hot 100. Teraz tę nieświętą trójcę uzupełniła publikacja „The Future is a Foreign Land”.

Kończący się optymistycznym ukłonem w stronę 2024 r. „Future…” pojawił się w napisach końcowych „Rite Here Rite Now”. Piosenka będzie także jedynym studyjnym nagraniem na koncertowym soundtracku, którego premierę zaplanowano na 26 lipca. Wydawnictwo jest już dostępne w przedsprzedaży.

więcej

„Rite Here Rite Now: The Original Motion Picture Soundtrack” – lista utworów:

1. Imperium

2. Kaisarion

3. Rats

4. Faith

5. Spillways

6. Cirice

7. Absolution

8. Call Me Little Sunshine

9. Watcher In The Sky

10. If You Have Ghosts (Chamber Version)

11. Twenties

12. Miasma

13. Mary On A Cross

14. Respite On The Spitalfields

15. Kiss The Go-Goat

16. Dance Macabre

17. Square Hammer

18. The Future Is A Foreign Land

„Rite Here Rite Now” to znacznie więcej niż film koncertowy. Pierwsza pełnometrażowa produkcja Ghost jest połączeniem nagrań z dwudniowego finału amerykańskiej trasy Re-Imperatour z 2023 r. z narracją, które podejmuje wątki fabularne, pojawiające się w wieloletniej serii „Chapters” publikowanej przez zespół w internecie. Efekt jest całkowicie unikatową fantasmagoryczną mieszanką mieszanką utworów ze wszystkich pięciu albumów Ghost i nie tylko. Na ekranie nie brakuje znanych fanom z historii zespołu twarzy. Każda z nich wejdzie w interakcję z Papą Emeritusem IV, którego przyszłość jest zagrożona.

Bez względu na to, czy mowa o oddanych fanach, którzy chcą ponownie przeżyć cenne wspomnienia z koncertów Ghost, czy też o ciekawskich niewtajemniczonych, w filmie „Rite Here Rite Now” każdy znajdzie coś dla siebie i z dużą dozą prawdopodobieństwa opuści kino całkowicie oczarowany, pozostając na długo pod wpływem bombastycznego, ale jednocześnie intymnego portretu Ghost.

Za realizację „Rite Here Rite Now” odpowiada Popecorn Cinematic Pictures. Producentami są Kristen Mulderig, Rick Sales, Craig Butta i Jonas Åkerlund.

Ghost to mająca na koncie niemal 10 mld streamów, statuetkę Grammy teatralna rockowa grupa ze Szwecji. „Rolling Stone” nazywa koncerty zespołu „euforycznymi spektaklami”, zauważając, że pojawia się na nich coraz więcej fanów. Ubiegłoroczny album „IMPERA” zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy najlepiej sprzedających się albumów rockowych i na drugiej pozycji notowania Billboard 200. Krążek otwierał listy bestsellerów w Szwecji, Niemczech i Finlandii, w wielu krajach był notowany w Top 10. „Ghost przewidział pandemię, teraz metalowy zespół przepowiada upadek imperiów” – zauważyła redakcja „Rolling Stone’a”. Krążek jest najchętniej słuchaną pozycją w dotychczasowej karierze zespołu. Grupa zakończyła 2022 r., mając swój pierwszy kawałek notowany na Billboard Hot 100 („Mary on a Cross”). „IMPERA” przyniosła zespołowi statuetki American Music Awards, a także iHeart Radio Music Awards. Najnowszym wydawnictwem Ghost jest EP-ka „Phantomime”, na której znalazło się pięć coverów, w tym nominowane do Grammy „Phantom of the Opera” z repertuaru Iron Maiden.

Alex Ross Perry urodził się w Bryn Mawr w stanie Pensylwania w 1984 r. Uczęszczał do Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim i pracował w Kim's Video na Manhattanie. Jest reżyserem filmów „Impolex”, „Paleta barw”, „Do ciebie, Philipie”, „Królowa Ziemi”, „Złote wyjście” i „Her Smell”, a także scenarzystą produkcji Disneya „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Twórca reżyserował teledyski dla Ghost, Pavement, Kim Gordon, Sleigh Bells i wielu innych. Obecnie mieszka na Brooklynie.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: ghost