Aktualności

27-05-2022-10:32:30

Alanis Morissette powraca z albumem do medytacji

Udostępnij! Tweetnij!

Siedmiokrotna zwyciężczyni nagrody Grammy, piosenkarka i autorka tekstów Alanis Morissette zapowiedziała właśnie swój pierwszy album medytacyjny „the storm before the calm”, który ukaże się 17 czerwca. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży.

foto: Shelby Duncan

Zamów Album

Na nadchodzącym albumie Alanis poprowadzi fanów przez 11 różnych medytacji stworzonych wspólnie z Davem Harringtonem. Wraz z ogłoszeniem, Alanis wydała pierwszy utwór z albumu „safety—empath in paradise”.

Artystka opowiada: „Medytowanie uspokaja moje wnętrze, do takiego stopnia, w którym mam dostęp do pomysłów, wizji i inspiracji – słyszę własne Ja. Muzyka jest dla mnie w pewnym sensie portalem, zaproszeniem do stanu, w którym normalnie się nie znajduję. Nagranie płyty zapewniło mi możliwość kontaktu i odpowiedzialności podczas pandemii, kiedy czułam, że po prostu zniknę i odpłynę”.

„the storm before the calm” zostanie również wydana w wiodącej aplikacji zdrowia psychicznego Calm. Platforma będzie obsługiwać wszystkie jedenaście utworów do streamingu na żądanie. Fani mogą teraz pobrać Calm na iOS i Androida oraz otrzymać siedmiodniowy bezpłatny okres próbny dla nowych subskrybentów.

Alanis Morissette niedawno ogłosiła nowe daty koncertów w ramach światowej trasy koncertowej z okazji 25-lecia „Jagged Little Pill”. Nowe daty są następstwem wyprzedanej przez Alanis trrasy, która była również jedną z najlepszych tras na świecie w 2021 roku, sprzedając ponad 500 tys. biletów. W północnoamerykańskiej części trasy do Alanis dołączy specjalny gość Garbage. Podczas europejskich tras koncertowych będzie towarzyszyć jej Beth Orton.

Lista utworów „the storm before the calm”:
1. light—the lightworker’s lament
2. heart—power of a soft heart
3. explore—the other side of stillness
4. space—pause on violence
5. purification—the alchemical crunch
6. restore—calling Generation X
7. awakening—in between thoughts
8. ground—I want to live.
9. safety—empath in paradise
10. mania—resting in the fire
11. vapor—amplified in stillness

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najważniejszych songwriterek muzyki popularnej. Intymne teksty i charakterystyczne melodie pozwoliły zdobyć jej uznanie krytyków i fanów. Po debiucie „Jagged Little Pill” wydała dziewięć kolejnych eklektycznych i uznanych albumów.

W lipcu 2020 roku Alanis wydała swój dziewiąty album studyjny, „Such Pretty Forks In The Road”, który spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami. W sierpniu ubiegłego roku rozpoczęła wyprzedaną światową trasę koncertową z okazji 25-lecia „Jagged Little Pill’. Trasa stała się numerem jeden z tras kobiet w 2021 roku, a także jedną z najlepszych tras na świecie w 2021 roku, sprzedając ponad 500 tys. biletów. Alanis występuje również w sitcomie Foxa „The Great North”, który powróci w trzecim sezonie w 2022 roku.

Poza swoją muzyczną działalnością, artystka walczy o prawa kobiet oraz szerzy wiedzę na temat fizycznego i psychicznego zdrowia. W 2016 roku zaczęła nagrywać comiesięczne podcasty „Conversation with Alanis Morissette”, w których rozmawia z autorami książek, lekarzami, edukatorami i terapeutami, poruszając tematykę psychospołeczną. W 2019 roku zaprezentowała swój spektakl na Broadwayu. Wraz z Harville Hendrixem, Johnem Gottmanem, Sue Johnson i dr. Danem Siegelem, Alanis założył organizację Relationships First, która umożliwia ludziom komunikowanie się bez krytyki, słuchanie bez oceniania i łączenie się poprzez różnice między nimi. Wygłaszała wykłady na różnych wydarzeniach, w tym na konferencji Evolution of Psychotherapy Conference i 1440 Multiversity, gdzie badała „pozostawanie w kontakcie ze sobą, duchem i innymi”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!