Aktualności

24-06-2022-12:15:20

Julia Rocka z nowym utworem – akustycznie, na harfie

Udostępnij! Tweetnij!

Artystka prezentuje nową wersję singla „Balans” i dołącza do programu Spotify Radar Polska!

foto: Estella Dandyk

Julia Rocka to jedna z najciekawszych debiutantek na polskim rynku muzycznym, która jest podręcznikowym przykładem „self-made woman” pokolenia Z. Jej pierwszy, wydany niezależnie, singiel „Jeep” okupował kilkanaście miesięcy temu szczyt polskiej listy Spotify Viral. Utwór „Oficjalna wersja zdarzeń” był pod koniec zeszłego roku jednym z największych, muzycznych trendów na TikToku, czego efektem jest ponad 10 tysięcy kreacji i 8 milionów odsłuchań we wszystkich serwisach streamingowych!

Julia oprócz pisania tekstów, komponowania muzyki i samodzielnego promowania swojej twórczości w mediach społecznościowych, studiuje na łódzkiej Filmówce. Jej dyplomowy spektakl „Mary Page Marlowe” w reżyserii Adama Orzechowskiego kilka dni temu zdobył Grand Prix na tegorocznym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Nowy utwór „Balans” – w odróżnieniu od dotychczasowych singli Julki – nie porusza tematów damsko-męskich, a traktuje o przeżyciach egzystencjalnych młodej artystki, o braku umiejętności znalezienia trwałej równowagi w życiu i ciągłym poszukiwaniu własnego Zen.

Oficjalna wersja singla wyprodukowana przez Faded Dollars jest osadzona w mocnych, elektropopowych brzmieniach. Miesiąc po premierze wokalistka postanowiła wypuścić akustyczną wersję utworu. Nowe nagranie jest o tyle wyjątkowe, że oprócz pianina możemy usłyszeć harfę, która nadaje piosence bajkowego charakteru. Co ciekawe, instrument pojawił się już w oficjalnym teledysku do „Balansu”. Artystka postanowiła teraz wykorzystać ten motyw nie tylko w warstwie wizualnej, ale również w samej piosence.

Premierze akustycznej wersji towarzyszy ogłoszenie kolejnej edycji prestiżowego programu Spotify Radar Polska. Julia razem z czwórką innych debiutantów reprezentuje Polskę w globalnej akcji Spotify, która ma na celu promowanie i wspieranie młodych artystów znajdujących się na początku swojej kariery.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!