Aktualności

12-07-2022-13:16:24

Bring Me The Horizon z nowym singlem

Udostępnij! Tweetnij!

Bring Me The Horizon rozpoczyna kolejny etap swojej niezwykle udanej podróży. Nowy singiel zatytułowany sTraNgeRs to druga odsłona uznanej przez krytyków serii "POST HUMAN EP".

Materiały prasowe

Oli komentuje wydawnictwo: „Piosenka powstała podczas długiej podróży do LA. Gdy pojawił się fragment «Jesteśmy tylko pokojem pełnym nieznajomych», nabrała głębszego, podwójnego znaczenia. Zastanawialiśmy się, jakby to było wykonywać ją żywo – właśnie na tym to polega, że wszyscy nieznajomi łączą się razem w szalony sposób. Ten tekst był dla nas niczym odwyk. Wychodząc z lockdownu i pandemii, wszyscy muszą w jakiś sposób wrócić do zdrowia. Jestem świadomy, że wielu ludzi codziennie zmaga się z różnymi traumami, i chciałem podkreślić, że nie są w tym sami… jesteśmy społecznością, która pomaga sobie nawzajem”.

Zespół chciał podzielić się bardzo osobistymi doświadczeniami w zakresie zdrowia psychicznego, aby zainspirować innych i zapytał fanów, czy chcieliby anonimowo wziąć udział w szczególnym projekcie. Odzew był niesamowity, a historie, które napłynęły, stały się inspiracją do oficjalnego teledysku oraz kilku krótkich klipów dostępnych w mediach społecznościowych zespołu od zeszłego tygodnia. Z tych krótkich nagrań powstał mini film „sTraNgeRs”.

Od sukcesu pierwszej części ich EP-ki „POST HUMAN: SURVIVAL HORROR”, która była numerem 1 w Wielkiej Brytanii, zespół Bring Me The Horizon przeżył kilka ekscytujących lat, zwieńczonych słynnym występem z Edem Sheeranem na BRIT Awards w lutym. Grupa ma też na koncie interesujące i ważne współprace, z takimi artystami jak Tom Morello, Machine Gun Kelly i Sigrid, czy wspomniany już Ed Sheeran. Obecnie zasiada w pierwszej 500 najczęściej streamowanych artystów w Spotify na całym świecie. Bring Me The Horizon wciąż pozostaje na szczycie dzięki obecności podczas ważnych wydarzeń jak kuratorski festiwal na Malcie, który odbył się w maju, nadchodzącej premierze EP-ki oraz występów podczas Reading & Leeds Festival w sierpniu.

Mając kolejne osiągnięcia na koncie, zespół Bring Me The Horizon jest gotowy, by kontynuować swoją misję umacniania ciężkiej muzyki na mapie świata.

W skład Bring Me The Horizon wchodzą wokalista Oli Sykes, gitarzysta Lee Malia, basista Matt Kean, perkusista Mat Nicholls i klawiszowiec Jordan Fish. Nominowany do nagród BRIT i Grammy, nagradzany platynowymi płytami kwintet Bring Me The Horizon to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych z Wielkiej Brytanii. Do tej pory sprzedał ponad 5 milionów albumów na całym świecie i zagrał wyprzedane koncerty w ponad 50 krajach.

W 2019 roku Bring Me The Horizon wypuścił szósty album zatytułowany "amo", który zadebiutował na 1. miejscu w 17 krajach i został okrzyknięty jednym z najbardziej oczekiwanych albumów 2019 roku przez magazyn „Billboard”. Dzięki "amo" grupa zdobyła swoją drugą nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepszy rockowy album, a utwór MANTRA został wyróżniony w kategorii najlepsza rockowa piosenka. Płyta "That’s The Spirit" pokryła się platyną i znalazła się na 2. miejscu listy przebojów magazynu „Billboard” w Stanach Zjednoczonych. Zespół może się też pochwalić miliardem wyświetleń swoich teledysków na YouTube.

Bring Me The Horizon - sTraNgeRs

Listen to sTraNgeRs by Bring Me The Horizon.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!